Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Veletek is megesett hogy...

Veletek is megesett hogy évekig lelkesedtetek a kedvenc sportotokért, de nem úgy alakult ahogy szeretted volna és végül már majdhogynem megutáltad?

Figyelt kérdés
Én tényleg beleadtam szívem-lelkem, akartam tanulni, de belefáradtam mert mindig volt valami ami nagy csalódást okozott és lassan már teljesen elhidegülök ettől a sporttól. Időközben próbálkoztam másfélével, másfél évet 😂 de az nem ugyanaz és nem kötött le csak az eredeti. Aki hasonló cipőben volt, leírná a történetét?
2020. aug. 22. 19:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Judoztam és a mai napig judozom is, bár már csak mint segédedző... jo voltam és ép mikor elkezdődhetett volna a karrierem, találtak egy gyógyíthatattlan velemszületett szív rendellenességet, ami miatt eltiltottak a verseny sporttól...
2020. aug. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, de ilyen az élet. Mindenki változik.
2020. aug. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én abba is hagytam, de a tévében a mai napig nézem és ha a közelben van (szomszédos, vagy max az utáni országban), ki is megyek a helyszínre megnézni.
2020. aug. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
1. Tudom, hogy a "sajnálom" nem segít így inkább nem mondom. Igen, pontosan ilyen komoly történetek érdekelnek. Biztos nem lehetett könnyű feldolgoznod. 🙁
2020. aug. 22. 20:08
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A korosztályomhoz képest jobban fociztam 14-15 évesen, annyira hogy felnőtt meccsekre is beraktak a keretbe. Elmentem egy sportiskolába felvételizni, ahol (a felvételin) eltörte egy vabarom a lábam. Ennek köszönhetően nem lett meg a ponthatárom, illetve maradandó sérülésem lett. Hobbi szinten játszhattam volna, de olyan szinten földhöz vágott ez a dolog hogy azóta se rúgtam labdába.
2020. aug. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
A fitnesznek az egyik ága volt nekem ilyen. Kb 3 év után egyik napról a másikra hátat fordítottam. Azóta más mozgás a szerelem, 7 éve, töretlenül. Szerintem egyszerűen változtam, mint személyiség és már nem töltött el örömmel.
2020. aug. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 MadSeal ***** válasza:
Versenyszinten kickboxoltam, de mostanában, ahogy egyre jobban kezdtem beindulni, egyre több meccset nyertem, mindig jött valami sérülés. Az egyik edzésen valszeg eltört az egyik kis csont a lábfejemen. Decemberben Prágában eltört az orrom, mai napig egy kisebb C betűt ír le (az orvos azt mondta csak akkor csinálja meg, ha a versenyzést abbahagyom). Február végén meg egy verseny után meg elkezdett a bal fülem sípolni, bár enyhén, de folyamatosan. Elegem lett, hogy verseny után már megint az orvosokat járom, CT-re küldtek, MRI-re, az orrom miatt a szemüvegem nélkül nem is érzem magam jól társaságban, szóval az edzővel megbeszéltem, hogy a versenyzés akkor nuku, és "végre" több időm is lesz powerezni, mert csak heti 1-2szer fogok edzésre járni, hogy legyen a versenyzőknek kivel sparringolni. Az orrom meg valszeg megcsináltatom, novemberben megyek vissza kontrolra. Utána meg valszeg fél év sparring nélkül, aztán is csak az amerikai stílusú, fedett orrú fejvédőben, de ez már a jövő titka :)
2020. aug. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kung-fu-ztam 8 évig kB. Annyira szívesen már nem jártam mert sok ember akivel jóban voltam abbahagyta az évek alatt. Maga az edzések is sokat változtak és nem is szerettem járni, csak a megszokás miatt tetten. Mindig rosszul voltam edzés előtt. Fájt a hasam kerestem az indokot hogy miért nem megyek aznap. Plusz rossz időben is volt, hosszú is volt, egyáltalán nem feküdt nekem az egész már a vége felé. Bunyózni sem akartam a szar állóképességemmel meg csak szenvedtem a hosszú kardiórészeket.


Másfél éve kondizok és imádom. Akkor megyek le amikor akarok. Munka után általában este. Nem kell kifogást keresni ha mégse mennék. Úgy edzek ahogy szeretnék és úgy összességeben sokkal jobban élem ezt a fajta sportot.

2020. aug. 23. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

5. Azóta sikerült találnod valamit amit hobbiszinten művelhetsz vagy a maradandó sérülés teljesen elintézett?


6. Nem pont ilyenre gondolok, hanem amikor nem te változol és az igényeid, hanem amikor ragaszkodnál a sportodhoz de nem az elvárásaidnak megfelelően alakulnak a dolgok ezért lassan teljesen elmegy a kedved. Most kinéztem egy másikat, amit tudom hogy sosem lesz igazán az "enyém", csak muszájságból erőltetem mert sportolni fontos illetve kikapcsol. Kérdés, hogy megéri-e így váltani? Ilyen válaszokra is kíváncsi lennék akik váltottak muszájságból.

MadSeal: Véletlen nem light contact?

2020. aug. 23. 10:39
 10/10 MadSeal ***** válasza:

#9 Ja, bár a lábam edzésen egy low-kickes sparringon sinylett meg.

És pont ezen is elszörnyedtem kicsit, hogy ha lightban így járom az orvosokat, akkor fullban mi lesz velem, mert már úgy terveztük az edzővel is, hogy akkor az országoson már low-kickben megyek, csak a korona vírus eltörölte a teljes szezont.

2020. aug. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!