Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy 5 éves...

Ryback12 kérdése:

Mennyibe kerül egy 5 éves gyerek capueira edzése egy hónapban Budapesten?

Figyelt kérdés
Hamarosan a kislányom 5.élet évébe lép és szeretném ha tanulna egy kis önvédelmet szerintem a capueira a legjobb erre a célra... Szeretném megtudni milyen anyagi vonzatai vannak ennek a sportnak.

2020. aug. 31. 09:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Google: capoeira tanfolyam

Ha megvan a hely, hogy hova vinnéd, add meg az elérhetőségeit, felhívom neked, és megkérdezem.

2020. aug. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Capoeira önvédelemre? Remélem trollkodsz.
2020. aug. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
És mitől akarod, hogy megvédje magát capoeirával? Az unalomtól vagy az elhízástól?
2020. aug. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén, nincs azzal baj, hogy capoeirára akarod beíratni a lányod, mert jó mozgás lesz az neki és ügyesség fejlesztő, de azzal már van baj, hogy szerinted az ad neki bármiféle önvédelmet.


Egyébként meg ahogy 1-es is írta: Google a barátod. Fent van rajta minden.

2020. aug. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igazán így megy.

1. Utána kell nezned hogy van e az adott mozgásformából gyerek edzés.

2. Célravezetőbb ha leviszed többféle edzesre és ahol jól erzi magát,ami élmény neki oda íratod be.

Nem pedig azt ráeröltetni ami neked tetszik.

Am szerintem kapuéraból nem lesz gyerek edzés.

2020. aug. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A capueira tulajdonképpen egy harc stílus táncos elemekkel igaz nem liftben tudod magad megvédeni vele, de ha az utcán bajba kerülsz fel tudod használni a tanultakat. A Tekken című filmben is van capueira harcos és elég hatásos a védekezése.

. Tudom film de a harcművészeti ág valós. Kicsit olyan mint a shaolin kung fu élet érzés is egyben.

2020. szept. 1. 07:41
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha megtámadják az 5 éves gyerekedet, és elkezd kézen állva táncolni, azzal annyit ér el, hogy a támadónak 100cm helyett csak 25cm magasra kell felemelnie a lábát ahhoz, hogy fejbe rúgja.

A százméteres síkfutásnak több önvédelmi értéke van, mint a capoeirának.

2020. szept. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
5 éves gyereket nem harcművészetre meg önvédelemre kell még tanítani egyelőre - szerintem -, hanem megszerettetni vele a mozgást, a sportot. Arra kb bármi jó, gondolom ez is, főleg ha tetszik neki és szereti. Aztán 1-2 év múlva majd mehet más irányba, ha bejött ez. Tök felesleges leszólni a capueirát, akármi is ez.
2020. szept. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem attól tartok, hogy 5 évesen megtámadják de szeretném ha korán elkezdené a tanulást én is egész fiatal koromban kezdtem a sportot és ez a mai napig meglátszik rajtam szerencsémre. A sport fontos egy gyerek fejlődése szempontjából. Viszont az is fontos, hogy ebben a mai világban meg tudja a suliban vagy az életben védeni magát. Azt mondják vagy vadász vagy áldozat leszel az életed során. Nem akarom, hogy a lányaim áldozatok legyenek... Szerintem ez nem bűn
2020. szept. 1. 10:15
 10/13 anonim ***** válasza:
33%
Abszolút nem bűn, szerintem jól gondolkodsz. Nyilván nem az a cél, hogy egy év múlva ha valaki beleköt, akkor földre vigye, csak ne legyen megijedve a saját árnyékától.
2020. szept. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!