Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a jógáról?...

Yendurancem kérdése:

Mit gondoltok a jógáról? Megéri gyakorolni? Ti mit sportoltok? Mi kedvencetek Hajrá mindenki.😊?

Figyelt kérdés

2020. okt. 19. 22:44
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Kondi
2020. okt. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
szerintem időpocsékolás
2020. okt. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

A jóga egy nagyon hasznos és egészséges mozgásrendszer...nagyon érdemes...harmonikus izomzat, rugalmasság, lazaság, és kiegyensúlyozott energiarendszer.

Én kondizást, Taiji-t és csikungot tolok.

2020. okt. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Én jártam jógára. Tetszett. Kívülről olyan egyszerűnek tűnik, aztán utána minden porcikámban izomlázam volt. Ott is, ahol nem is gondoltam, hogy lehet :D

Szerintem hasznos. Főleg azért, mert nemcsak a mozgáson van a hangsúly. Legalábbis, ahova én jártam, ott az óra végén mindig volt meditáció. Teljesen kikapcsolt, megnyugtatott. Tanultunk légzőgyakorlatokat is, amiket napközben is lehet csinálni, pl. stressz ellen pár perces gyakorlatok.

2020. okt. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

09:19

Szuper, köszi szépen, nézd a további kérdéseimet is.

23:44 szuper, gratulálok. Kondizol, csak súlyzó, vagy saját testsúly is?

2020. okt. 20. 11:06
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

Engem bosszant a jóga. Párszor kipróbáltam, mert alapvetően jó mozgásnak tartom, de kifejezetten feszült és ideges lettem tőle utána. Szóval nekem felejtős, nem az én világom.

Egyébként akrobatikázok, rúdtáncolok, nagyon alap szinten "kondizok" itthon súlyokkal (egykezes és francia rúddal is), illetve saját testsúllyal is erősítek.

2020. okt. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
Kondizok, kardió edzéseket szoktam csinálni, és magasságomból eredően kifejezetten be vagyok feszülve, ezért kezdtem el jógázni, határozottan szeretem :)
2020. okt. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7-es nagyon szuper. Sosem rossz. Türelem kell hozzá csupán.

6.válaszadó: 2- ember sem lehet egyforma, valószínűleg mozgékonyabb személyiség vagy, és ezért feszített meg, ez a lassú, meditálós, nyújtós jógaóra.

AZONBAN.🤭:

Becsülendő, le kell szögeznem, hogy nyitottál, új sport felé, és kipróbáltad, valamint, nézzük egy kicsit máshogy, ha megengeded.

Mi van, ha akrobatikázol, heti 3-szor, hasamra ütök.. utána vasárnap elmész egyet jógázni, nem lemondva az akrobatikáról, hanem mellette, és arra használod azt a lazítást, nyugalmat, hogy gondolkodj. Hogy min?? Hát azon, hogy hogyan lehetne tökéletesíteni az akrobatika mozdulatokat, hogy mi benne a következő célod, mi motivál.. és még sorolhatnám.. rengeteg testépítő, kosár-röplabdázó, autóversenyző, színész jógázik, valami más mellett.

Adj magadnak egy esélyt, és tekints

rá máshogy. Ne te jógázz, ne te legyél érte. Legyen az érted.😊

2020. okt. 21. 16:35
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

6-os vagyok. A sima nyújtással nincs gondom, azt minden nap csinálom. Egyedül az aerial jóga az, amit kipróbálnék, mert a silk, hammock tetszik, élvezetes számomra.

Egyébként egy időben rengeteg sportot kipróbáltam, szerintem megszámolni se tudnám. Aztán abba az irányba mentem el, amitől jól éreztem magam utána.

Mint mondtad, nem vagyunk egyformák :) Nekem más mozgás, sport adja meg az elégedettséget, kikapcsolódást. Sokkal kisimultabb vagyok egy olyan edzés után, ami teljesen kimeríti az izmaimat. Hajlékonyság terén pedig elég konkrét céljaim vannak, így azokra egyedül sokkal hatékonyabban tudok dolgozni.

De vannak még ilyen anomáliák. Például hiába szeretem az akrobatikát, a cheerlading nem jött be. Bár ennek a legnagyobb oka, hogy hiába vagyok pici, vékony, folyton base-nek állítottak, mert erős, és terhelhető vagyok. És azért egy idő után kimerítő, hogy nekem kellett folyton emelgetnem az 50-60 kiló közötti lányokat a 49 kilómmal. Persze úgy, hogy a másik base-nek alig volt tényleges ereje általában, így zuhanásnál is nekem kellett elkapni a flyert. Ekkor rájöttem, hogy a csapatmunka nem az én világom sportban. Ha elszúrom, az legyen az én saram, ne mások hibái miatt szenvedjek.

2020. okt. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, értelek. Sportolj, mozogj, ez a fontos.
2020. okt. 22. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!