Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tapasztalatok a Kalaripayattu...

Tapasztalatok a Kalaripayattu stílussal kapcsolatban? Mennyire állhatja meg a helyét az utcán önvédelmi célzattal? Magyarországon tanulható ez valahol egyáltalán?

Figyelt kérdés

#utcai harc #Kalaripayattu #kalari #indiai harcművészet
2020. dec. 16. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:

aha,van ilyen edzés.

láttam őket a sportág választón pár éve.

a küzdősportok világa sorozat is áldozott rá 1 részt,szerintem nézd meg.


ahogy én látom,nem önvédelmi stílus,és nem is küzdőport.

nem a tudatos hatékonyság és a pusztítás elsajátításának megtanulása a célja,sem fizikálisan sem mentálisan.

szóval inkább egy harcművészet.

2020. dec. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát.. utcán nemigazan állja meg a helyét. Inkabb mma, ketrecharc. Max thaibox. De vannak már külön önvédelmi edzések. Ami felkészít a váratlan helyzetekre. Nemtudom mennyit bunyoztál utcán de ott nemnagyon all le veled harcolgatni senki nincsenek szabalyok es nem tisztán jatszanak. Meg általába többen mennek az emberre. Enis régen beálltam naivan 1v1re aha.. közbe hátulról tarkon vertek ököllel amire nem számítottam így előre estem a masik meg mar rugott szét.. vagy ültem a villamoson 2 hirtelen lefogott egy másik meg talpal szetrugta a fejem a korlátba kapaszkodva xD sokra mentem a több éves box edzéssel. Vagy hozzad vag egy teglat vagy leut egy sorosuveggel, viperával, kést ránt. Ilyen genyosagok. Inkabb utcai önvédelemre menj ha nem a sport szépsége miatt csinálnád.
2020. dec. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2-es, az önvédelmi edzések a legnagyobb parasztvakító baromságok. A boxoddal sokkal többre mész. Én nekem volt edzőm (szintén box) bunyózik köbö napi szinten utcán. Ő is mondta, hogy van minden, az évek alatt már megtanult minden ellen küzdeni. De pusztakézzel 10-en nem verik el, mert egy állat. Jó, de a több évtizednyi tapasztalat mellett neki van súlya is, ez tény. Lényeg a lényeg, hogy ha utcai önvédelem kell, akkor a küzdősportok a legjobbak, ha nem lehet elkerülni a bunyót. Lehet itt jönni a betanult dumával, hogy "dE kÉsE vAn, mEgÖlIk", de a legtöbb esélyed még mindig a boxszal lesz ahhoz, hogy kitérj előle és lefusd. Nem valami parasztvakító önvédelmi "edzéstől", mert edzésnek se lehet nevezni. Egy boxolónak van fizikuma, kitartása, állóképessége, gyorsasága. Egy simi-simi önvédelmi edzés semmit nem ad, csak hamis önbizalmat.
2020. dec. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet. Őszintén nemtudom hogy zajlik egy önvédelmi edzés és hogy mennyire komoly. Elméletileg az utcai váratlan helyzetekre készít fel. De lehet parasztvakítás.. Én verseny szinten boxoltam évekig sulyzós edzéssel kombinálva. Természeteseneg fölényben voltam mindíg ha bunyó volt. De ha leütnek hátulról nem tudsz micsinálni... bár ha önvédelemre jársz valszeg akkorse :) de lattam videokat ahol pont ilyeneket tanitottak azert gondoltam.
2020. dec. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha az utcán való önvédelem a célod akkor olyan küzdősportot kell választani amiben van küzdelem, ahol ellenállnak. A 3 as válaszolnak írom hogy 10 embert egyszerre lehetetlen megverni akármennyire is tapasztalt az edződ, egy tapasztalt küzdősportos talán még 3 képzetlennel elbánik, de 10 el soha! A box az jo önvédelemre viszont az sem fog mindenki ellen működni, az max azért jó mert a meglepetés erejével és gyorsan ütni tudsz, aztán futás ha többen vannak főleg ha fegyver van náluk, de ezt box nélkül is ki lehet vitelezni. Ha fair play van akkor a földharc es birkózás győzedelmeskedik az alòharc felett az esetek 80 százalékában, és akármennyire is furán hangzik de a birkózás a küzdősportok királya ha 1 támadóról van szó. Nem tudom kerültetek e már utcai verekedésbe de ütéssel kezdődik, aztán jön a birkózás, nem véletlen birkozokkal mindenki utál verekedni mert nagyon ott vannak a szeren, és legyünk őszinték az utcai bajkeverok cigány hobbista papucsozok, akik Kolomparklicskoknak hiszik magukat fel év papucsozas után, aztán ők vannak meglepődve ha úgy vagod földhöz hogy a nyaka az anuszan jön ki. Tehát 1v1 Ben testharc! Ha több támadó van és a meglepetés erejével akarsz élni, akkor tény hogy az ütés a leggyorsabb. Kicsit a box ra visszatérve nem mondom hogy a világtörténelem során nem ütöttek rúgtak le meg birkózot, de ahhoz hogy te csak kimondottan ütéssel meg tudj élni minden szituációban az több év évtized edzése és nyilván nem lehet mindenki Klicsko meg Tyson. Élő példa erre Khabib mennyit ér a testharc küzdelemben :)
2020. dec. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!