Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá magam a sportol...

Hogy vegyem rá magam a sportolásra?

Figyelt kérdés

Eléggė lusta vagyok, és egy ideje már nem sportolok semmit, van, hogy ki sem megyek napokig. Szeretnék elkezdeni sportolni valamit, de ne, nagyon van akaraterőm hozzá. Részben fogyás miatt, részben pedig csak mert tudom, hogy mennyire jó az az embernek és nem csak fogynék, hamem megerősödnėk ės az akaraterőm is nőne.

Eleinte, mondjuk egy hónapig(mivel állítólag 30 nap kell, hogy hozzászokjunk valamihez) szeretnék valami egyszerűt, amit élvezek. Legfőképp csak azért kėne ez az egy hónap, hogy legyen valami rendszerem, megszokjam, hogy ezt minden nap csinálom, ės majd csak utána szeretnėk valami nehezebbet, magyobb kihívást. Szóval valami élvezetes, egyszerű sportot szeretnėk. Például szeretek nėha túrázni menni, biciklizni, görkorizni, de ezeket sem tudom minden nap. Ha elhatározom, hogy minden nap vagy minden másnap biciklizni fogok, akkor is pár alkalom után megunom, ės mår nem csak elindulni nincs kedvem, hanem közben sem olyan jó. Szeretnék hajlékony is lenne, mondjuk jógázni. Ės szeretek új dolgokat kipróbálni.

Rėgebben az ment, hogyna most lekarok fogyni, es akkor elkezdek valamit, de mostmar az elkezdeshez sincs eleg motivaciom.

Mit tegyek? Hogyan kezdjem el? Milyen sportot/sportokat lenne érdemes csinálnom? Bármi tipp jól jönne, nagyon rossz már, hogy nem csinålok semmit, és nem bírok semmit csinálni, nem bírok kitartó lenni.



2020. dec. 17. 20:16
 1/5 anonim válasza:
90%
Légy kitartó először is, fejleszd ezt. Mondjuk ez legyen az első célod! Aztán amiket leírtál, hajrá csináld.
2020. dec. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Keress valami olyan sportot amit szívesen csinálsz.
2020. dec. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én tudnám neked ajánlani a táncos-fitness videókat, amik a youtube-on vannak. Szerintem ezek azért jók, mert van köztük olyan koreográfia, amit kezdők is könnyen meg tudnak csinálni és mindemellett szórakoztató is, zene is van, nem egysíkú, mint a biciklizés, továbbá koncentrációt igényel és emiatt fenntartja az érdeklődésedet. Nekem személyes kedvenceim a Just Dance-es videók és a Fitness Marshall nevezetű csatorna, de rengetegen csinálnak ilyen táncos videókat (csak be kell írni egy általad kedvelt zenét + dance fitness vagy valami ilyesmit és kihozza a videókat).


Küldök egy Just Dance-es videót, ami könnyebb, de nagyon jó:

https://www.youtube.com/watch?v=n4WiwhF6QZA&t=170s


Küldök egy Fitness Marshall-os videót is (bár megjegyzem, hogy olyan jól csinálni szerintem senki sem tudja a mozdulatokat, mint a pasi a videóban :D nagyon brutál a mozgása és látszik, hogy nagyon élvezi)


https://www.youtube.com/watch?v=lSGvHxgKgVc&t=99s


Megjegyzem viszont, hogy nem ajánlom, hogy ilyen erős, hirtelen mozdulatokkal táncold a koreográfiát kezdőként, nehogy megfájduljon valamid, (ez a csávó azért elég durván csinálja).

2020. dec. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

Én mostanában zenére ugrálok és hadonászok.

Tök jó kedvem van és azért így nem laposodnak el a napok a gép előtt! :)

Nem tudom miből mennyit, hogy jó-e valamire, csak úgy ami eszembe jut és érzem, hogy megmozgat, nemcsak tökölés! Rugdosok, térdet felhúzok, box, guggolások, ugrálok, ugrálva csavargatom a derekam... Van hogy 5kg súlyzókat veszek elő bicepszezni, próbálgatni meddig tudom tartani, felülés, Tik Tokról kipróbálok mozdulatokat... Mondom, ami jól esik!

Azóta jobban eszek, jobb a kedvem! Ja és újra kimentem sötétben bicózni, mert már nem érdekel, hogy sötét van, csak valahogy újra jól esik mozogni!

2020. dec. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Addig úgy se fogod csinálni amíg magadban nem találod meg a motivációt. Addig csak ilyen muszáj kérdés lesz. Mint mikor egy dohányos mondja, hogy lekéne szokni a cigiről, mert tudja hogy káros, de közben épp azt szívja. Ez is ilyen. Tudod, hogy káros, de egy kényelmes életforma.

1. Lépés. Találj olyan sportot/sportokat amit szeretsz,motivál, megtalálod benne az örökös és tényleg majdnem mindig szívesen mész. Lehet ez két sport is. Előbb egy, ahhoz hozzá szoksz, megszokja az izmok egy 2-3 heti edzéssel, hogy ne múlj ki 5-6 heti edzéssel. Utána meg ha már jól bírod akkor keress még egyet és félvátva járj. Pl megtetszik a röplabda, ami egy király labdajáték és csapat sport. Hétfő, szerda, péntek röpi. Kedd, csütörtök meg mondjuk jóga, mert az tetszett meg. Megbeszéled az edzőkell a díjat ha nem tudnál minden edzésen részt venni, hogy hagyja ne teljes havi díjat fizess, ha csak a felére tudsz eljárni. Akkor 50%-ot.


Keress olyan sportot vagy sportokat amiktől boldog leszel és kihívást is érzel benne. Crossfit, Thai-box... Stb

2020. dec. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!