Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehetek-e híres bokszoló?

Lehetek-e híres bokszoló?

Figyelt kérdés
Értelmes válaszolat szeretnék. 23 éves vagyok. 7 évig versenyszerűen bírkóztam, de abbahagytam. Utánna 1 évig konditerembe jártam. Szeptembertől szeretnék belemerülni a bokszba és szívvel-lélekkel csinálnám minden nap. Először versenyeken indulva eljuthatok egy olyan szintre hogy híres legyek?
2010. aug. 12. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
persze, gondolj arra, hogy nincs lehetetlen. másképp amúgy sem sikerülhetne. szóval csak pozitívan!
2010. aug. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem akarok illúzióromboló lenni , de nem nagyon . Messze lekéstél . Persze versenyezgethetsz , de igazán híres nem nagyon leszel .
2010. aug. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
hacsak nem vagy őstehetség tényleg lekéstél. de ettől még ne csüggedj, elég magas szintre eljuthatsz, még versenyezhetsz is ha elszánod magad. meg nem csak azért boxol az ember, hogy világbajnok legyen, hanem a box szeretete miatt is
2010. aug. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
23-évesen mar káső max 15 :):D elsőnek de ha tehetséges vagy vagy gyors erősert ütsz akkor lehetséges
2013. szept. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeségeket beszéltek, Rocky Marciano 21 évesen kezdett el bokszolni, és a világ egyik legnagyobb bokszlegendája.


Látom, nagyon régi a kérdés, de azért válaszolok rá :D Az, hogy híres bokszoló légy, az nagyon, de nagyon sok dologtól függ.


Kezdjük a technikával. Én azt mondom, hogy kell 5 év ahhoz, hogy tökéletesen, iskolázottan tudj ütni, és kialakuljon a személyiségedhez legjobban passzoló bokszolói stílusnak. Ekkor dől el, hogy defenzív, vagy offenzív beállítottságú vagy - tehát vagy kontraboksz, vagy kezdeményező bunyó.


A másik; fizikum, kondíció. A fizikumod megvan a birkózói múltad miatt, viszont a mozgásodat jóval dinamukisabbá kell tenned, a kondíciódat, és az állóképességedet lényegesen meg kell növelned, és konkrétan az egész izomzatodat át kell formálni, mert a "birkózó" izomzat nem kompatibilis ezzel a sportággal. Ez is sok idő.


Amatőrben nagy meccsrutint kéne szerezned. Enélkül hogy akarsz több tízezres tömeg elé kiállni tulajdonképpen egy "színpadra"? :) Igazolj le egy ökölvívó klubhoz, vagy szakosztályhoz, és amatőrben kezdj el versenyezni. Ha az első 10-20 meccsedet elveszíted, ne keseredj el, a legtöbben a legelső meccseiket bebukják. Minimum 100-110 meccsen kéne részt venned amatőrben - ezt nem olyan nehéz összegyűjteni, akár 5 év alatt is sikerülhet, részt veszel Bizalom Zrt. Kupákon, Budapest Bajnokságon, Országos Bajnokságos, és amin még lehet indulni. Hajrá!


És ami a legfontosabb; ha már elértél arra a szintre, hogy profi ökölvívó légy, egy dolgot nem szabad elfelejtened: olyan stílust kell képviselni, amely a laikus nézők számára is szerethető, vagyis látványos stílust kell képviselned, és valamiben nagyon ki kell emelkedned - ez a legnehezebb. Ez azért fontos, mert a profi boksz tulajdonképpen üzlet, meccseket kell eladni a nézőknek, ha a nézők unalmasnak találnak, sosem fognak nézni, és sosem leszel igazán híres.


Amiket leírtam, az csak pár fontos dolog abból a nagyon sok közül, hogy híres bokszoló legyél.

2014. nov. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Gaba21 válasza:

Hali Gábor vagyok 21 éves. Boxolok lassan 4 éve és most kezdtem el fejlődni. Voltam egyesületben de bizonyos okok miatt Dunakeszin megszünt és az edző hobbiként Bpesten tartja. Hová tudnék leigazolni? Kiszeretném próbálni magam élesben is.


Az előző kérdésre pedig ne ad fel csináljad küzdj és ha nem sikerül állj fel és menj.

2021. júl. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!