Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sakkban hány élő-ponttól...

Sakkban hány élő-ponttól számít valaki kezdőnek, közép-haladónak, haladóknak,illetve mesternek?

Figyelt kérdés
Illetve a chess.com-os élő pontszám mennyire fedi a valós pontszámot, amennyiben csúsztat valamennyit akkor pontosan mennyit? Végül, de nem utolsó sorban: Mit tudnék tenni, annak érdekében, hogy fejlődnek?

#sakk #fejlődés #Élő-pont
2020. dec. 23. 22:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az nincs hivatalosan meghatározva, hogy honnantól vagy kezdő/haladó, én azt mondanám, (de ez csak egy szubjektív vélemény), hogy 1200 alatt mindenképpen kezdő, 2000 felett már mesterszínvonalon van az ember, szóval a kettő között valahol félútra tenném a határt a középhaladó és a haladó között, szóval kb 1200-1600 a középhaladó, 1600-2000 a haladó.


Az online oldalakon elért pontszám általában kicsit magasabb mint egy való életben, versenyekkel elért Élő pont, de csak kb 100 pont körül szokott lenni a különbség, bár ez függhet a meccsek időkorlátjától. Ha magamból indulok ki, nekem a villámpartikon 1700 körüli, blitzben 1800 körüli, rapidon 2000 körüli az online pontszámom, ami azt jelenti, hogy egy élőben zajló rapid versenyen (ami itthon a leggyakoribb versenyformátum, 10-30 perc/meccs időkontrollal), azon kb. 1800-1900 körüli Élőt tudnék elérni.


Az hogy hogy lehet fejlődni, egyén és szintfüggő, de általában 2000 alatt a taktikai feladványok gyakorlásával és a végjátékok tanulmányozásával lehet a legnagyobb előrelépést elérni. Az ezzel kapcsolatos sakk könyvek beszerzése rengeteget segít, de a lichess.org oldalt is nagyon szeretem, ingyenes és tele van feladványokkal, illetve van egy magyar oldal is, az internetes sakksuli, ahol 3 szintre elosztva vannak különböző leckék.

2020. dec. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Sokak számára az számít "jónak", aki le tudja győzni az átlagos játékosokat. Ha ez a te meghatározásod is, akkor egy 1200-1400-as értékszám elegendő lehet. Ezen a szinten már a legtöbb olyan játékost le tudod győzni, aki ismeri a lépéseket, de csak alkalmanként játszik.


Vannak, akik szerint a "jó sakkozó" ismérve az, hogy olyanokat is le tud győzni, akik évek óta foglalkoznak a sakkal. Ez 1600 fölötti játékerőt jelent.


1700-1900 játék erő már egész jó másodosztály, 1900 felett általában első osztályú sakkozókról lehet beszélni. Szerintem 2000 és afelett nyugodtan lehet profi sakkozónak titulálni az egyént.

2020. dec. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki a chessmaster 9000.

Ott az ELO így vannak

0-500 (az ellenfelek között van egy Stanley ő egy csimpánz kb. 11 ellenfél van)

501-1000

1001-1500

1501-2000


Minden játékosnak különböző stílusa van.

Trent 1499 "controls center"

Annie 1501 "plays cramped positions"

Charles 1509 "Gambit openings"

Ginger 1544 "offers traps in opening"

Olyan 120 ellenfél van benne

Shakespeare 2662 "pawnmaster"

Sven 2564 "Aggressive"

J.T. 2351 "plays for trap in opening"

Nagymesterek

Botvinnik "excellent endgame"

Leko "supreme defense,positional"

Polgar "Aggressive"

Rubinstein "uncomplicated openings, strong endgame"

Tal "Risk-taker"


És tele van tanuló és próbatételekkel a szoftver. Pl fork-keresni királynővel,bástyával,futóval...

2020. dec. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!