Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futáshoz milyen maszkot/szájvé...

Futáshoz milyen maszkot/szájvédőt használnak szemüvegesek?

Figyelt kérdés
Kerékpáros csősálat szoktam a szám elé húzni, hogy ne kapkodjam be a hideg levegőt futás közben, de párásodik tőle a szemüvegem.
2021. jan. 11. 21:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ezt az orron át venni a levegőt b.romsagot el kellene már felejteni. Minimáliw a kettő között a különbség abban, hogy milyen hőmérsékletű levegő jut a tüdődbe, a torok meg nem attól gyullad be, hogy hideg levegőt kap, hanem fertőzéstől. Ha megszokod a téli futást, és nem kapsz el semmit, nem gyullad be. Az orron belégzés pedig futásnál nem hatékony.


Nem vaktában beszélek, ma hajnalban is futottam -6-ban, ha -20 lesz, akkor is fogok, és bizony szájon és orron veszem a levegőt, nem csak orron. Maszk nélkül. Maszknak amúgy futásnál nem is ez lenne az értelme járványon kívül, hanem a szilárd részecskék szűrése, illetve hogy az arcod ne fázzon.

2021. jan. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
49%

“ Ezt az orron át venni a levegőt b.romsagot el kellene már felejteni. ”


Nem, nem kell elfelejteni. Csak egyeseknél, mint pl. nálam, nem működik, mert túl szűk az orrjárat, vagy valakinek orrsövényferdülése van. Mindenki másnak jobb, ha az orrán veszi. Ha akkora baromság lenne, nem fejlődött volna ki az orr.

2021. jan. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

12:

Futásról beszélünk, nem általában. Nyilván normál esetben mindenki az orrán lélegzik, ha meg fut, akkor ha senki nem tanítja hogyan vegye a levegőt, a teljes keresztmetszetet használja ösztönösen, azaz orron és szájon egyszerre. Ami egyébként a helyes légzés futásnál. Nézz meg egy profit. Sajnos nagyon makacs tévhitet terjesztesz, sajnos nem egy ismerősömnek bemagyarázták, aztán mikor értelmes edzőhöz kerültek, az észrevette, mondta, hogy szájon lélegezzenek, egyből rengeteget javítottak az összes távon.

2021. jan. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
13: közép hosszú távon, 8-12 km-en mindig azt látom hogy a nálam profibbak ütemesen higgadtan orron be szájon ki lélegeznek. Fiatalabban én is próbáltam ezt. Nyilván amikor az ember hirtelen robbanásszerű irányváltásokat csinál mint küzdősportban vagy kosarazásnál, ott ez nem megy.
2021. jan. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Ennyit vitázni... Én is kint futok a mínuszban és a torkom hiperérzékeny! Mégsem ba..akszom maszkkal! Hozzászokás kérdése! Ha ősz óta futsz, semmi bajod sem lesz!

És egy nyáron úgy futottam hogy az orromon vettem és az orromon fújtam ki a levegőt. Ezt is meg lehet szokni, egyáltalán nem vészes, max hangos:) Ja és orrsövényferdülés, ha lefekszem egyből be is dugul az orrom!

Szóval itt minden csak kifogás!!!!!!!!!!!!!!!!

2021. febr. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
15 köszönöm. Most már biztos hogy nekem is az van.
2021. febr. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!