Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Önvédelmi tehnikákat meglehet...

Önvédelmi tehnikákat meglehet tanulni videók alapján partner nélkül?

Figyelt kérdés
esetleg van olyan aki így tanult valamit és tudta kamatoztatni?

2021. febr. 15. 23:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2021. febr. 16. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Sőt még levelező szakon is .
2021. febr. 16. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 molnarmarcell21 ***** válasza:
93%
Nyilván jobb emberen gyakorolni, de pl. a bokszzsák püfölése is segít.
2021. febr. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy, mint meggyógyulni gyógyszer nélkül, án a patika előtt naponta többször elsétálni.

.

Az önvédelmi technikák nem próbabák elleni védelmet szolgálják, lényeges tehát a támadó reakciója is. Ezt egyedül, támadó nélkül soha nem fogod érezni, ráadásul az egyénenként más és más lehet.

Támadó -tehát edzőtárs nélkül- nincs ki ellen megvédened magad, az önvédelmi technika gyakorlása tehát egyszemélyes jazzbaletté alakul.

2021. febr. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem
2021. febr. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A mozdulatot meg lehet tanulni, de gyakorolni teljesen más... azt nem helyettesíti semmi.
2021. febr. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 molnarmarcell21 ***** válasza:
De a begyakorolt mozdulat többet ér, mint a semmi, nem?
2021. febr. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7

A semminél valószínűleg igen, de nagy kérdés, hogy tudod-e kivitelezni, és milyen minőségben.


Volt egy olyan edzőpartnerem egyszer, aki kétszer akkora volt, mint én, és kifejezetten dagadt. Megforgatni sem tudtam a karját, mert egyszerűen nem hajlott, egy pufizsák volt az egész srác. Földre vinni? Jó vicc. Akkor puffant, amikor ő akart, én meg úgy tettem, mintha ez az én mozdulatom következménye lett volna.

2021. febr. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Reális önvédelmet úgy tudsz tanulni, ha besétálsz a Hős utcába, egyik kezedben viperával, a másik kezedben "utálom a romákat" feliratú táblával, és megpróbálod túlélni a következő perceket. Na egy ilyen szituáció után lenne valódi önvédelmi tapasztalatod, az tuti.

Otthon nyugodtan nézegethetsz kamu self defense videókat YouTube-on, csavargatatod az unokaöcséd csuklóját a nappaliban, sőt eljárhatsz pénzlehúzó wing tsunra, vagy lehetsz világbajnok ökölvívó, akkor sem lesz tényleges önvédelmi tudásod, ugyanis a valódi utcai önvédelem nem így működik, mert nem ezt jelenti. De ezt mindenki tudja, ugyanis az oldal küzdősport témaköre erről a kérdésről szól 148 éve, úgyhogy ahelyett, hogy ilyen buta kérdéseket írsz ki, és nevetségessé teszed magad, inkább olvasgass vissza az oldalon. Rádfér!

2021. febr. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 cseppszi válasza:
Mondjuk van edzésen is olyan amit megmutatnak egyszer és több tízezerszer kell "gyakorolni. Egyik ilyen a dugóhúzó ütés. Ezt még könyvből is megtanulhatod és gyakorolhatod napi 6 órába 30 év en át.
2021. okt. 1. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!