Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A húgom a biotechusában...

A húgom a biotechusában étrendkiegészítőket(glutamin, bcaa, kreatin) venne 15 évesen. Esetleg személyit kérnének tőle? Megengednék neki, hogy megvegye?

Figyelt kérdés

2021. márc. 6. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nem alkohol vagy dohány áru.
2021. márc. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
A Biotech Usa az nem nemzeti dohánybolt, vehet bárki bármit amit szeretne. Te viszont mondhatnád neki hogy ne ilyen fa$zságokra költse a pénzét. Áruld már el hogy mi a fészkes fenének kell neki az a sok $zar?
2021. márc. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

a kismamától sem kérnek személyit amikor tejpótlót vesznek.

a tejpótló összetétele meg tejsavó protein és cukor.


annyi,hogy furi,hogy nem húst,tojást,rizst tésztát és zöldségeket akarsz venni, hanem ilyen dolgokat,amik valószínűleg nem nélkülözhetetlenek.

2021. márc. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán odaadjak, mas kerdes hogy mi a francert akar ilyeneket venni.
2021. márc. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Se a glutaminnal, se a BCAA-val, se a kreatinnal nincs baj alapvetően, bár utóbbit nem tudom mennyire ajánlott 18 éves kor alatt szedni, de minden bizonnyal semmi egészségügyi hátulütője nem lesz.

Viszont szerintem egy kezdőnek, aki csak most kezdi a súlyzós edzést (márpedig feltételezem, hogy a 15 éves húgodnak nincs tíz éves tapasztalata a testépítés terén), annak egyáltalán nincs szüksége se glutaminra, se BCAA-ra, csak ha kifejezetten a személyi edzője valamiért ezt tanácsolja. De szerintem az a személyi edző, aki egy 15 éves újonc lánynak glutamint és BCAA-t javasol, az nem a legjobb szakember, tisztelettel.

Én 6 év testépítés után is csak fehérje izolátumot (mert kajával sajnos nem tudom minden nap bevinni a megfelelő mennyiséget), és vitaminokat használok, és vígan fejlődök. Időnként kúraszerűen szedek kreatint is, de én azt sem használom az év minden napján, mert úgy érzem, hogy nincs rá szükségem.

Glutamint, BCAA-t, edzés előtti formulákat, zsírégetőket, L-karnitint, és ezeket csak azoknak ajánlom, akik már nem hobbiként, nem csak simán egészségmegőrző sportként gondolnak a testépítésre, hanem szeretnének indulni egy versenyen, ami kőkemény felkészülést igényel, ugyanis oda kőkemény formára van szükség (pláne ha nem a naturál irányzatról beszélünk). Ha a húgodnak csak annyi célja, hogy nyárra izmos, esztétikus teste legyen, vagy netán fogyási szándékai vannak, akkor bőven elég, ha a glutamin helyett rendel a netről egy 2 kilós fehérje izolátumot, multivitamint, meg ha szereti költeni a pénzt, akkor valami jó kis izületvédő készítményt, bár szerintem 15 évesen még ez sem indokolt.

2021. márc. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

17 leszek nemsokára én is igyekszem edzeni, egészségesen étkezni. Én napi 1 fehérjét iszom edzés után, meg ízületvédőt, mert sajnos fájós a térdem. Emelett vitaminokat szedek, és most rendeltem egy kollagént kísérletezni, hátha szebb lesz tőle a hajam:)

De egyébként a bcaa meg glutamin szerintem felesleges ennyi idősen. És fehérjéből is felesleges szerintem napi egynél több.

2021. ápr. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%

Nem is az, hogy felesleges. Ha valakinek úgy van megtervezve az étrendje, hogy az egyéni fejlődéshez szükséges napi fehérje mennyiséget úgy viszi be, hogy 2 adag fehérje shake-kel egészíti ki a kaját, akkor oké. Én szerencsére minden nap tudok úgy kajálni, hogy elég legyen egy 30 grammos TrueWhey adagot meginni ahhoz, hogy stimmeljen a makrotápanyag, de akinek kettőre van szüksége ehhez, akkor hadd szóljon.

A gond akkor van, amikor nulla tudatos étrendtervezéssel, nulla tudatos edzéstervvel, nulla tudatos bemelegítési-nyújtási-pihenési stratégiával, nulla kalóriaszámolással és nulla makrotápanyag számolással csak elkezd egy tizenéves fiú/lány kondizgatni, mellette összevásárol 15 különböző táplálékkiegészítőt, amiről azt se tudja, hogy mire való, kinek ajánlott, mivel célszerű kombinálni, hogyan kell adagolni, a kajára kicsit se figyel oda, olyan az étrendje, hogy az nevetséges, aztán csodálkozik, hogy telnek a hónapok, és nem fejlődik egy picit sem.

Azt a pénzt, amit az egyén táplálékkiegészítőkre költ, inkább költse igazi élelmiszerre, igazi alapanyagra. Tervezze meg az étrendjét, vagy a diétáját. Utána ha pedig úgy jön ki a matek, hogy kell ilyen vagy olyan táplálékkiegészítő, akkor vedd meg a fejlődés érdekében, de találomra ne vásárolj össze mindenféle aminosavat, izületvédőt, edzés előtti formulát, tömegnövelőt vagy zsírégetőt, mert annak nincs semmi értelme.

2021. ápr. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Odaadják neki, de teljesen fölösleges, ennyi pénzért tényleg vehetne inkább vitamint, halolajat, stb.
2021. ápr. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!