Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hosszú túra kezdőként?

Hosszú túra kezdőként?

Figyelt kérdés

Még sohasem túráztam 15 km-nél többet, az is régen volt. Nem szoktam túrázni.

Az állóképességem az utóbbi egy évben nagyon csökkent, mert semmit sem edzettem.


Nyáron szeretnék egy 5 napos túrán részt venni, napi 20-20km-t tennénk meg.


Hogyan kéne felkészülnöm rá, hogy ne legyen olyan megterhelő számomra?


Szerintem most a 2. napnál kidölnék.


16/L



2021. márc. 6. 16:56
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*napi 20-30 km-t
2021. márc. 6. 16:57
 2/12 anonim ***** válasza:
10%
Fogyjál le 80 kiló alá.
2021. márc. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
Napi 20 km az egy laza séta. Ne félj tőle.
2021. márc. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Azért azt nem mondanám. Minden nap 3-4 óra gyaloglás nem laza.
2021. márc. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%

Lélekben IS készülj fel rá:

próbáld ki, hogy egymást követő napokon, pl home suli után járkálsz odakint 10-20 km-eket, kisebb megszakításokkal (pl. leülhetsz egy padra, vagy haza is mehetsz kis időre). Eleinte otthonod körül cirkálj, ez biztonságérzetet ad, hogy bármikor hazamész legfeljebb. 1-2 nap után merészkedj messzebbre, mert nagyon lélekölő mindig ugyanott céltalanul körözni. :) Ha nem dőlsz ki, a túra is sikerülni fog, főleg, hogy ott társaság és sok új élmény van, húz magával a közösség, eszedbe se jut, hogy elfáradtál, max este érzed az izomlázat.

Ja és mostani felkészüléskor ilyen ifjú hölgyeknek este 8-kor otthon ám a helye! (Kivéve, ha Linda nyomdokait követve Te vagy a rendőrlány;-))

2021. márc. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

(Nem túl) kedves 1. válaszoló!

Azért, mert úgy érzem, hogy az állóképességem megromlott, az nem azt jelenti, hogy 80 kiló vagyok.

Nyugi, 80 kiló alatt vagyok, a testzsírszázalékom pedig 16%.

Pontatlan voltam, a semmit sem edzettemre az úszást értettem. Úszom, hetente ötször. Vagyis úsztam, mert az uszodák jóideje zárva vannak.

Csinálgattam hébe-hóba edzéseket, de az úszás az én fő sportom.

Bicikliztem rövidebb, 40-50 kilométeres távokat, ha volt rá időm.

Tehát nem vagyok annyira ellustult, csak más most ez a helyzet, illetve a hosszútávú gyalogláshoz nem vagyok hozzászokva.

2021. márc. 6. 23:27
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked utolsó válaszoló!
2021. márc. 6. 23:29
 8/12 A kérdező kommentje:
jó, talán mostmár nem 16 a testzsírom hanem 18 kb, de szerintem nem kell aggódnod az kinézetemért😘
2021. márc. 6. 23:30
 9/12 A kérdező kommentje:

a gyaloglással pedig nem volt még úgy igazán dolgom, ezért írtam a kérdést.

de akkor majd igyekszem naponta megtenni ezt a távot, fejlődni

2021. márc. 6. 23:33
 10/12 Pongi57 ***** válasza:
100%

Én jelentős különbséget látok abban, ha városi körülmények között, aszfalton gyaloglok és az erdei utakon, mezőkön halató túraútvonalon megyek. Más a szint, más a terep, mások a túrázót érő hatások is. Szóval 1-2 városi séta után gyorsan áttérnék a helyedben az erdei túrákra. Mondjuk 2 hetente beiktatnék egy-két 10 km-est, majd növelném 15-20 km-esekre. Mondjuk május közepére pedig elmennék egy 2-3 napos napi 20 km-esre. Mert nem csak az a lényeg, hogy tudsz-e menni egy nap 20 km-t, hanem az is, hogy öt egymást követő napon tudsz-e menni napi 20 km-t. Így felkészülve júniusra jó eséllyel simán abszolválod majd az 5 napost.


Én még figyelnék a helyedben a jó cipőre. Ha most veszel, időben tedd meg és az 5 napos előtt az 1-2 naposokra is abba menjél már, hogy be tudd törni. Ne egyből az 5 napos legyen a debütálása, ne ott derüljön ki, ha nyom, horzsol, kényelmetlen, stb... 5 nap alatt 100 km-nél már egy rossz cipő megkeserítheti a túra élményt. Nekem azt javasolták, hogy 1 számmal nagyobb túracipőt vásároljak, mint a lábam és túra előtt 1-2 nappal vágjam le a körmöm kicsire. Ugyanis egyszer egy 2 napos túrán úgy tönkervágtam a rossz cipővel és a hosszú körmömmel a lábamat, hogy pár két múlva leesett 3 körmöm is. De ezek azért inkább napi 30 km-es túrák voltak. Ezen a túrán a vízhólyaggal is meggyűlt a bajom, erre is kaptam jótanácsot, de azóta nem volt vízhólyagom, úgyhogy nem tudtam kipróbálni. (Túrazoknit azért vettem, állítólag az jó ha van és krémezem a talpam minden túra előtt.)


Nálam ami még kardinális kérdés az a víz. Minden túrámat igyekszem túlbiztosítani, mert egyszer elszámoltam magam egy téli túrán, nem vittem sok vizet és a vége nagyon szar volt. Még az éhséget is jobban tűröm, mint a szomjúságot. Egy nyári túrán különösen fontos a folyadék utánpótlás. Én azóta mindíg úgy készülök, hogyha útközben sehol sem tudok vízet vételezni, akkor is maradjon a végére. Még a felmelegedett víz is jobb, mint a semmi! Aztán persze ha van mód utánpótlásra, akkor frissítek.


Jó felkészülést, élményekkel teli túrázást kívánok!

2021. márc. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!