Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Forma1-et manapság kevesebbe...

A Forma1-et manapság kevesebben nézik, mint régebben?

Figyelt kérdés

Emlékszem, még a '90-es, 2000-es évek elején annyira népszerű volt, hogy sok osztálytársam drukkolt valakinek, sőt olyan is volt, hogy táborban is közvetítették a szervezők, hogy alakult az aznapi végeredmény. De családban, ismerősök között is gyakori téma volt.

Régen az is jellemző volt például, hogy nyáron, amelyik vasárnap Forma1 volt, addig még kevesen voltak hazafelé az M7-es autópályán, amint vége lett, hatalmas dugó lett utána. Szerintem ma már nem ettől függ, de egyébként is úgy vettem észre, mintha már nem néznék annyian. Vagy csak én látom rosszul?

Egyébkét én sem nézem már egy ideje, utoljára Häkkinen-nek drukkoltam.


2021. márc. 25. 00:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálam Prost visszavonulásával ért véget a dolog. Amúgy pár éve olvastam egy cikjet amiben azt írták hogy az Egyesült Királyságban meg Németországban 3 év alatt megfeleződött a nézettség. Amúgy nem is csoda a 90-es évek közepe óta nem tudnak igazi karaktereket kinevelni. Unalmas személyiség nêlküli figurák. A versenyzést is kiherélték.
2021. márc. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én nagyjából Senna halálától Häkkinen visszavonulásáig néztem, de lehet hogy csak életkori sajátossag, és gyerekként többen néztük, mint felnőttként.
2021. márc. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Annak is szerepe lehet ebben, hogy egyre kevesebben néznek tévét, ezen a téren pedig kevésbé elterjedt a streamelés. Én 2005 óta nem nézek tévét, mikor elkezdtem az egyetemet, és elég sokan voltak akkoriban így ezzel, csak kevesen tértek vissza a TV nézéshez később.
2021. márc. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Világszinten nem rossz a nézettség, főleg az új piacok (pl kína) miatt. Ez egy világbajnokság, a világ legnépszerűbb motorsportja, a csúcskategória, szóval egész jól megy.

Magyarországon manapság 450-500 ezer az átlagnézettsége a sportnak, ami kifejezetten jó. Viszont ha azt nézzük, hogy régebben duplája is volt, akkor kicsit szomorú. De régebben volt a tv-be az Rtl, tv2, m1 (lehet volt több, ennyire emlékszek), internet meg nem nagyon volt elterjedt, szóval nem volt ennyi ellenfele az F1-nek. Manapság már bármikor visszanézheted, nézheted online, más csatornán (skysportf1)... ezek a számok is a tv rovására mennek, nagyságrendileg 30-60 ezer embert jelentenek. Szóval a magyar nézettség egész jó, de lehetne jobb is.

A személyes részvétellel az F1-nek nincs gondja. Nézőrekordok születnek a helyszíneken, vagyis tavaly pont nem, de azelőtt igen.

2021. márc. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet nézni a csapatokat. A 90-es években nem is láttad a festést az autókon annyi szponzor volt rajtuk. Most meg a mezőny felének nincs is szponzora.
2021. márc. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!