Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan szerezzek így sportigaz...

Hogyan szerezzek így sportigazolást?

Figyelt kérdés

Egyetemi felvételihez lenne szükségem egy sportorvosi aláírásra, hogy alkalmas vagyok az adott szakra. Kértem is időpontot a Sportkórházba (Budapest), de azt mondták, hogy a felnőtt rendelés (16 év felett) egész májusban is szünetel még a Covid miatt. Viszont nem szeretném az utolsó pillanatra hagyni, ki tudja, kinyitnak-e júniusban, az aláírást pedig fel kell majd tölteni a felvi-re. Sportigazolásom, versenyzői igazolásom van erre az évre (előbbi júliusban jár le, utóbbi erre az idényre szól (azt hiszem aug.31.)).

Sima háziorvos nem írhatja alá, csak ha van sportorvosi képesítése (az enyém pulmonológus). Fizetni nyilván nem szeretnék egy áláírásért, a TB fizetve van, nehogymár ezt se lehessen elintézni😒



2021. márc. 25. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg a tanulmányi osztályt, hogy nem fogadják-e el a versenyzőihez kapott sportorvosit. Ismertesd velük a helyzetet, és hátha elfogadják.

Ha nem, akkor nincs más lehetőség, mint a magán sportorvos.

2021. márc. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát ez csodás. Komolyan fizessen az ember 70 ezret egy aláírásért? :D Minek van akkor állami ellátás? Dísznek? És aki nem teheti meg? Vicc az egész komolyan.
2021. márc. 25. 16:01
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
10-15 ezerért megcsinálják, nem 70 azért. de azért előbb kérdezd a tanulmányi osztályt.
2021. márc. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor nem tudom milyen extra magánrendelőt láttam, de a vizit volt 50ezer, és a vizsgálatok külön fizetendőek :D

De persze, ez az utolsó opció marad csak.

Köszi a válaszokat!

2021. márc. 25. 20:41
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az tényleg extra... ne oda menj.

Esetleg azt meg tudod csinálni, hogy beszélj azzal az orvossal, aki a normál versenyzőihez kellő vizsgálatot csinálta, és mondd el neki helyzetet, hátha ő tud javasolni valamit...

2021. márc. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Okés, köszi!
2021. márc. 26. 13:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!