Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Le lehet futni 10 km-t auguszt...

Le lehet futni 10 km-t augusztusban, ha heti 2-3x futok és most kezdem?

Figyelt kérdés

Kb 5 éve futottam utoljára, akkor jól ment, 15km-k is mentek akár. Azóta felszedtem 28kg-t, és nem sportoltam semmit kb, néha jóga, heti 1x kb 1 éve erősítek (van, hogy 3-4x, aztán van, hogy kimarad 1-2 hét).

Most szeretnék elkezdeni futni készülni, augusztus végén, szeptember elején már 10km-t futni. Lehetséges vajon? A heti 2, esetleg 3 alkalom elég lenne hozzá? Szigorú edzéstervet kellene követni vagy érzésre is mehetne?

Légyszi olyanok válaszoljanak, akik futnak, vagy újrakezdték mostanában a futást.


2021. ápr. 24. 13:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%
Le lehet futni, persze, csak a tempó kérdéses. :-)
2021. ápr. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Már annak is örülnék, ha le tudnám futni, olyan 7:30-as időnek örülnék már, de persze jó lenne 7 alá faragni. De nem szeretnék az időre most még nagyon ráizgulni. Tök fiatal vagyok és szeretném magam rendbe hozni, szörnyű, hogy tiniként így elhagytam magam. Abban reménykedem, hogyha menne nyár végére a 10km, akkor ősszel is megmaradna a futás. Csak nem tudom, hogy elérhető dolog egyáltalán.
2021. ápr. 24. 13:57
 3/25 anonim ***** válasza:
90%
először az 5 legyen meg :)
2021. ápr. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
19%
Simán elérhető,hamarabb is szerintem.Azért 10 km nem egy nagy táv.
2021. ápr. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
0%

7 perc meg 7:30 at ne hívjuk már futásnak könyörgöm!


Hívjuk kocogásnak vagy gyors sétálnak, de semmiképpen ne futásnak.

2021. ápr. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
83%
Várj, jól értem, hogy 7 perc alatt akarsz 10 kilómétert lefutni? Lehet, hogy én vagyok fáradt és csak félreértem.. Ha nem, akkor pedig wow! Az azért elég szép teljesítmény volna!
2021. ápr. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

5. Nem szeretnék versenyfutó lenni, és a versenyeken is van ilyen kategória. Nem fogom majd magam hobbi kocogónak hívni, hogy a te egód és a kategóriálásodnak megfelelő legyen. Eléggé sokan futnak ilyen tempóval. A kocogás pedig szintén futás.

Köszönöm a segítséget a többiektől!

2021. ápr. 25. 06:09
 8/25 anonim ***** válasza:
35%

Nem, 7 perccel ne hívd futónak magad. Bizony te kocogsz vagy méginkább gyorsan sétálsz.


Nem az én hanem a te egóddad van itt probléma.


Amúgy nem, nem fog sikerülni. A hozzáállásodon látszik, hogy nem fogod tudni teljesíteni.

2021. ápr. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

8. Kackac. Akkor most a több éve futó barátnőimnek is mondjam el, akik 7 perces átlagokkal futnak, hogy enyje-benyje ne merje magát hobbi futónak nevezni? Ugyanmár! Nem versenyfutó leszek vagy élsportoló, semmi ilyesmi, hanem hobbi szinten egészségmegörzésből fogom csinálni a futást is. De biztos vagyok benne, hogy te sem futsz, mert a legtöbb ember, amikor valaki belekezd egy sportba, hobbi és egészségmegörzés végett, támogató és nem lehúzó. Nem is értem, arra gondoltál, hogy 30kg túlsúllyal, 5 év kihagyás után majd 2 nap múlva 5 perces átlagokat fut az ember? Így lehetne motiválni a másikat és ebben mérjük azt, hogy neki szabad-e futnia vagy degradáljuk rögtön sétálóvá..

igen anno 15km-t is lefutottam 5:45-s átlaggal, de az már nem ma volt. De akkor se jutott eszembe, hogy azokat, akik próbálkoznak vagy megállnak futás közben vagy nagyon lassúak ledegradáljam, hogy ő bizony nem lehet hobbifutó. 😅

2021. ápr. 25. 10:46
 10/25 anonim ***** válasza:
35%

"hanem hobbi szinten egészségmegörzésből fogom csinálni a futást is"


Igen, ezt hívják kocogásnak.


"30kg túlsúllyal, 5 év kihagyás után"


Kellett neked elhízni, ez csakis a te hibád.


"nagyon lassúak ledegradáljam, hogy ő bizony nem lehet hobbifutó"


Semmi degradáló nincs abban, hogy valakit nem futónap hanem kocogónak nevezünk.


Ennyi erővel azokat a kirándulókat akik hétvégén kimennek a Kékestetőre azokat is hívjuk már hegymászónak... 😅

2021. ápr. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!