Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » El lehet kezdeni szertornázni/...

El lehet kezdeni szertornázni/rg-ni 12-18 éves korosztályban? Vagy már nem érdemes..?

Figyelt kérdés
Hallottam hogy érdemesebb ovis korban az ilyeneket elkezdeni...

2021. ápr. 26. 17:14
 1/5 anonim válasza:
100%
Sosem késő elkezdeni
2021. ápr. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
versenyezni akarsz vagy csak hobbinak?
2021. ápr. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Te hány éves vagy?
2021. ápr. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én anno 14 évesen kezdtem el. Bekerültem a középsuliba, ahol kötelezővé tették, hogy az iskola mellett vállalj valamilyen egyesületi sporttevékenységet. Mivel a kollégiumom tornatermében volt szertorna képzés, ezért oda iratkoztam be. Előtte évekig bokszoltam, szóval atletikus formában voltam, de a szertornához nem volt közöm. Nyilván az edző is úgy állt hozzánk, hogy belőlünk, 14-15 éves srácokból már nem lesz olimpiai bajnok, de ha már beiratkoztunk, akkor fejlődjünk, amennyire csak tudunk.

Én imádtam minden edzést, szóval nem bántam meg, hogy a szertornát választottam. Nagyjából egy év után az izomzatomon is szépen meglátszott, hogy hetente négyszer másfél órában komolyan edzem. Hajlékony lettem és erősebb. Végzős évemben már az étkezésre is elkezdtem odafigyelni az edzés mellett, úgyhogy szépen épült a fizikumom. A végén már olyan gyakorlatokat is meg tudtam csinálni a különböző szereken, amit 14 évesen még elképzelni se tudtam. A gyűrű volt a kedvencem. Az edzőm szerint abban még TALÁN versenyeznem is érdemes lett volna. Ballagás után sajnos abba kellett hagynom a szertornát, azóta pedig hosszútáv futó lett belőlem, amit szintén nagyon szeretek csinálni, de a mai napig hiányzik a szertorna.

12 évesen még akár versenyambícióid is lehetnek, az még "szemtelenül fiatal" kor, simán érdemes elkezdeni. 18 éves korban már kezdőként versenyzés szempontjából gyakorlatilag nincsenek esélyek, pláne nemzetközi szinten, de nem is ezért kell belevágni, hanem a sport szeretete miatt. A lényeg, hogy találj olyan egyesületet, ahol nem csak 6-7 éves kezdőket fogadnak, hanem lelkes tizenéveseket is.

Arra viszont készülj, hogy nem a legizületbarátabb sport a szertorna, és a sérülésveszély is magas. Nekem a négy év alatt sikerült úgy megerőltetnem a könyököm, hogy a mai napig szúr, ha sokat terhelem. Sőt, nem volt ritka az olyan edzés, ami után úgy néztem ki, mint a háborúból hazatérő katona, ugyanis valamim mindig be volt fáslizva, be volt kötve, le volt ragtapaszolva, fel volt szakadva...

2021. ápr. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
hobbi szintre szerintem el lehet jutni - de 12-14 évesen már messze nem alakítható úgy ki a hajlékonyság és egyéb készségek, mint 5-6 évesen...
2021. ápr. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!