Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen videokból tanulhatnám...

Milyen videokból tanulhatnám meg itthon a tévé előtt a Zumba alapjait?

Figyelt kérdés

Tudom, van fent több száz Zumba video a neten, de sehol se találok olyat, ahol mondjuk a 20-30 leggyakrabban használt alaplépést tanítanák meg kezdő szinten. Tudom, a Zumba egy viszonylag kötetlen sport vagy tánc és a latintól a rock'n'roll-on át a hip-hop-ig mindenféle táncok elemeit bele lehet csempészni, de azért látom, hogy vannak alaplépések, amelyek szinte mindben szerepelnek. Elmentem Zumbára a vírus előtt kb 2x, nagyon tetszett, de azóta sincs és már nagyon hiányzik. És ott nem is tanította meg az óratartó a lépéseket, csak indított egy zenét, elkezdte a koregráfiát, aztán próbáltam utánozni, persze tök bénán.

Régebben jártam néptáncra, társastáncra, azért én ahhoz vagyok szokva, hogy először megmutatják a lépéseket lassan, zene nélkül, majd zenére, aztán jöhet hozzá a test és a kar mozgatása, majd kialakul a rutin. Itt viszont úgy vettem észre, hogy kéne alapból rendelkeznem valami alap latin tánctudással, hogy ne fatuskónak érezzem magam. Szóval tudtok ilyen videokról? :) Szívesen fogadnék konkrét dvd címeket, vagy linkeket.



2021. máj. 4. 17:18
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!