Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen fából csináljak gördesz...

Milyen fából csináljak gördeszka lapot?

Figyelt kérdés

Gördeszka lapot szeretnék csinálni tömör fából (lehetőség szerint nem rétegelt lemezből) és nem tudom milyen fajta fa lenne a legjobb.


Amikre eddig én gondoltam:

- tölgy

- bükk

- dió

- akác


Ha szerinted más fajta fa is jó lenne nyugodtan írd le én vevő vagyok sok mindenre.



2021. máj. 18. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Retegelt lemez kell hozza, amiben valtakoznak a fa- es mugyanta retegek. Ha csak egy sima barmilyen fabol keszult lapot hasznalsz ugyanabban a vastagsagban, az eleg hamar kettetorik. Nem igazan ertem mit akarsz elerni, de elsore eleg buta otletnek tunik.
2021. máj. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nemto'm minek irtal privatot, nem lett kisebb hulyeseg az otleted, foleg ha csak az 'egyediseg' miatt csinalnad. ha megduplazod a lap vastagsagat, a sulya is dupla lesz, erre gondoltal mar?


mindamellett a retegelt lemez nem csak azert kell hogy eros legyen mert ezen az alapon lehetne 6mm-es vaslap is, hanem hogy konnyu, rugalmas es eros is legyen egyszerre. ezt semmilyen egybedeszkaval nem oldod meg.

2021. máj. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok a rétegelt lemez előnyeivel, és ha abból szeretném a deszkát akkor csak megvenném a boltban készen mindennel felszerelve. Én inkább arra mennék itt hogy saját magamnak egy városban való fel-alá járkálós deszkát készítsek, Szóval a tömeg és a rugalmasság nekem nem számít.
2021. máj. 19. 15:08
 4/5 anonim válasza:

Erre a célra kizárólag szemes kőris .

Kőris nagyon rugalmas sport célokra használt fafaj ,

A szemesnek (csomoros )nincs száliránya ill. van, de az annyira kesze - kusza hogy nem tud hasadni.

2021. máj. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem 'elonyei' vannak a retegelt lemeznek, hanem esetunkben szukseges tulajdonsagai. De igazabol tok mindegy, te mar eldontotted hogy attol leszel egyedi hogy valami kokorszaki, funkcionalisan hasznalhatatlan 'deszkaval' jarsz-kelsz, hat akkor csinald. Akar zartszelvenybol is megcsinalhatod, olyanja tutira nincs senkinek.
2021. máj. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!