Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Küzdősport, NO-GI Grappling,...

Wrestler56 kérdése:

Küzdősport, NO-GI Grappling, submission wrestling edzések levezetéséhez keresünk alkalmi edzőt, partnert. A TF-esek melyik diákszövetkezethez szoktak regisztrálni? Melyikkel érdemes szerződni?

Figyelt kérdés

2021. jún. 19. 08:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Submission Wrestling? Nem catch-wrestlingre gondolsz? Ha arra akkor még jó ideig várnod kell. Egész EUban hivatalosan UKban van Catch-Wrestling, de ők is már egyre jobban ki akarnak válni az amcsi szervezettől, mert a tökük tele van, hogy ott szívatják őket, ahol tudják.

De szerintem MMA kluboknál érdeklődj (normális színvonalúaknál, ahol tényleg van reális BJJ, stb edző), ők szoktak grappling edzéseket tartani.

2021. jún. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A catch wrestling is hasonló ágazat, de a grappling jobban ismert nálunk. Semmiképpen nem pankrációra gondoltam, az 2-4 "harcművész" előre megtervezett, koreografált, látványcentrikus előadása, egyfajta cirkusz. A submission wrestling vagy grappling megfeleltethető a BJJ, brazil jiu-jitsu-val is. Óvatosan fogalmazok, mert van, aki ezt a 3-at más-más sportágnak tartja, de van, aki szerint ugyanannak a sportágnak a különböző elnevezései. Nem akarok senkit sem megbántani, ezét ebben nem foglalok állást.

A kérdés lényegére várok választ. Az sem gond, ha az a sportoló vagy edző jelentkezik, aki alkalmasnak tartja magát a kérdésben megfogalmazott feladatra. Akár priviben.

2021. jún. 22. 06:21
 3/3 anonim ***** válasza:

2:

Pankrációnak (ami Pro-Wrestling) mi köze lett most a témához? Catch-wrestling miatt? Catch-wrestlingnek semmi köze a Pro-Wrestlinghez. Catch-wrestling az birkózás fojtásokkal, stbvel kiegészítve. Ez a hivatalos elnevezése, szerintem erre gondoltál submission wrestling alatt.

Ahogy meg írtam Catch-wrestling edzőt nem nagyon fogsz találni az országban. Ahogy írtam MMA kluboknál érdeklődj grappling edző után.

2021. jún. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!