Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sakkban a 2000-es élő pontszám...

Sakkban a 2000-es élő pontszámot mennyi idő alatt lehet elérni?

Figyelt kérdés

2021. jún. 22. 10:33
1 2
 11/16 omba válasza:
91%

Nem élő pont, hanem Élő pont.


[link]

2021. jún. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Rendben.
2021. jún. 22. 18:58
 13/16 anonim ***** válasza:
78%

Mi a különbség 1500 és 2000 élő ponttal rendelkező játékos között?


Például beáldoz egy vezért egy futóért. 1500- nél ez nem veszed észre, nem látod úgy a táblát.


Végig a királyod ellen támad, nem érdekli az anyagi hátrány.


Ráterel, elterel. Mindig úgy lép, hogy kényszerlépésbe hozzon és nem tudsz a saját terveddel foglalkozni; nem nagyon marad időd védekezni.


Leköti az ellenfél több bábújáz (pin), felfedett sakkokat ad, kényszerlépésbe hoz, tudja mikor van ténylegesen értelme sakkot adni, villát ad (fork)


Több végjátékot ismer, a megnyitási csapdákkal (gambit) megvezetni nehéz. Ritkán néz el állást. Kb 2000 játékállást elemzett és oldott meg minimum. Gyors számolás és helyezfelismerés. Tudja, hogy ő milyen játékos fehérrel,feketével kialakult a játékstílusa. Magas fantázia és taktika.


Ismeri és aktívan használni tudja a tempót, lépéselőnyt. Ismeri a jó gyalogállást és némi ismeretet szerzett a pozícióról.

Biztos nem teljes a lista, de az 1500 olyan kacsafing, a 2000 Élő egy kba szott jó klubjétékos akár a kocsmában, bőrtönben innen nehéz fejlődni,ha nem vagy tehetség. Évente max +100

2021. jún. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
92%

Attól is függ hogy napi hány órát van mert mondjuk heti 2-3 órával valóban nehéz, de ha egy napi több órát rátudsz szánni akkor lehet, hogy éveken belül. Jó ha van sakk edződ, nem muszáj de letudja rövidíteni tanulási időt.

Youtubon Gothamchess, Rric Rosen, ChessCoach Andras, Saint Louis Chess Club

Ha ezeket nézzed ezekből igaz passzívan ,de sok minden tanulható belőle.


A lichessen vannak [link] gyakorlás amik szintén hasznosak alap dolgok,de muszáj ismerni őket.


Ha szeretnél a sakkról beszélni esetleg valakivel gyakorolni akkor irj rám privátba.



Nekem sok mellék vágánnyal tehát olyanokat csináltam aminek kevés volt haszna vagy csak blitzeltem egy csomót így sikerül kbé 1800 szintre eljutnom

2021. jún. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 omba válasza:

Én pl 60 év alat sem értem el.

Akkor sem értem volna el, ha ennek éltem volna, bár egy mester azt mondta, hogy simán kinézek egy első osztályúnak, de az is nagyon távol esik a 2000-től.

2021. júl. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 omba válasza:
#14, köszönöm a linket! :) Óriási!
2021. júl. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!