Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 4,5 km/h nekem már futòtempò....

Stellabella007 kérdése:

4,5 km/h nekem már futòtempò. Miért?

Figyelt kérdés

Vettem egy gyalogló/futópadot. A maximalis sebesség rajta 6 km/h. Mindenhol azt olvasom, hogy az 5,5-6 km/h a normál járástempo. Szerintetek is?

Én a 4,5 km/h -nal mar azert szaporan lepek, az 4,5 es 6 nekem csak konkretan szaladva/futva megy.

Alacsony vagyok es emiatt kicsik a lépéseim, nulla a kondim, nagy a sulyfeleslegem, vagy miert tudok en csak 4,5 kmt gyalogolni (es ez már tempós!), míg mas 6 kmt?



2021. júl. 9. 15:15
 1/3 Hellmano ***** válasza:
Én pl. nem futópadon mértem, de ha tolom a bicajt magam mellett, akkor 6.5 a tempóm, ha a gyorsabb menésemet alkalmazom, akkor 7. Lehet köze a magassághoz amúgy, mert én 204 cm vagyok és sportos, míg te pont az ellenkezője. De sok kis emebert láttam, akik bár kicsit lépnek, de szedik a lábukat rendesen, neked inkább a túlsúly lesz a gond.
2021. júl. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszi! 164 cm "magas" vagyok, 20 kg felesleggel.
2021. júl. 9. 20:18
 3/3 anonim ***** válasza:

A természetjárásban (tehát nem terepfutás, meg teljesítménytúrázás, hanem "normál" kirándulás) a 4 km/órát veszik tartós tempónak. Ha az erdőben egy táblán azt látod kiírva, hogy x látnivaló 30 perc, akkor ezzel a tempóval számolnak, illetve az 1 km-re eső szintemelkedést beleszámítják, 100 méterenként plusz 10 perccel. Ez a normál, átlagos edzettségű felnőtt ember mozgó tempója (tehát ebben a pihenők, megállások nincsenek benne).

Én rendszeresen túrázok hosszú távokat, 6 km/órát még ki tudok gyalogolni, de 6-6,5 felett bele kell kocognom.

2021. júl. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!