Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagydarab embernek tudnátok...

Nagydarab embernek tudnátok gördeszkát ajánlani?

Figyelt kérdés

Évek óta foglalkoztat a gondolat, hogy kipróbálnám a gördeszkázást. Nem akarok trükközgetni különösebben, max az alap dolgokat idővel. Eleinte mindenképp csak gurulni szeretnék.

A legnagyobb bajom, hogy 110 kiló körül vagyok, és így elsőre nem nagyon találtam ehhez a súlyhoz megfelelő deszkát. A legtöbb 80, 100 kilóig ajánlott csak.

Van valami tanácsotok, hogy hol érdemes körbenéznem, vagy egyáltalán mit érdemes figyelembe vennem választásnál?



2021. júl. 17. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ha nem akarsz trükközni max egyszerűbb dolgokat és gurulgatni inkább akkor megteszi egy cruiser. Érdemes egy "deszkás bolt"-ból vásárolni, ahol rendes deszkákat forgalmaznak, a deszkak.hu vagy sportboltok nem igazán a legjobb választás.


Criminalskate,Steg,Mediumskate,Pepperskate boltokat ajánlom.


A lapméret meg lehet úgy 8.75-9.5 között,de akár lehet 10-es is. Ez kb személyes preferencia mert trükkdeszkánál is van aki nagyobb darab és kis lappal nyomja, és fordítva is. De cruiser deszkáknál minnél nagyobb annál kényelmesebb.


Nézz körül hátha találsz egy komplett cruisert mert egyenként összerakni függő, kerék, lap stb elég drága lehet kb másfél vagy kétszerese mintha kompletten vennéd. Ha mégis összeraknál egyet akkor figyelj, hogy a laphoz méretben illő függőt válassz. A függő gyártók oldalán le van írva, hogy hányas függőhöz hányas lap javasolt. A függők alá még érdemes raiser/magasítót is, hogy ne érjen a kerék a deszkalaphoz.

Itt van pl egy:

[link]

2021. júl. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Kicsit utánaolvasva én is úgy érzem, hogy egy cruiser deszka lenne az ideális választás. Viszont ilyet nem sokat találok, leginkább csak street gördeszkákat találok a webshopokban.

A Decathlon-ban találtam egy ilyet:

[link]


Ez is jó lehet? Nem igazán tudom, hogy onnan érdemes-e venni.

Sajnos a környékünkön csak a Decathlon van, ahol élőben meg tudom nézni, hogy milyen, kifejezett deszkás bolt nincs.

2021. júl. 20. 23:17
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez egész jónak mondható, pont ajánlottam valakinek nemrég és elmondása szerint bevált.

https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__extrem-sportok_..


Esetleg ki lehet próbálni személyesen is ha van készleten, de tartósságra nem hiszem, hogy lenne baj. Hajlított a lap ami azt jelenti, hogy egy két trükköt is lehet vele akár pl manualok,shuvit hasonlók. És attól független, hogy komplett deszka alkatrészeket még lehet cserélni,fejleszteni stb. Egyetlen dolog, gumipogácsa cseréről lehetne szó, ha túl puha lenne vagyis túl könnyen fordulna, de az is személyes preferencia és csak kb 3 ezer forintot kellene pluszba költeni.

Remélem segítettem, írj nyugodtan akár privátba ha van még kérdés.

2021. júl. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos tanácsokat. Sokat segítettél, hétvégén megnézem élőben ezt a Decathlon-os deszkát, és szerintem belevágok a dologba.

Még egy kérdés merült fel bennem: a cipőt mennyire tudja úgymond "megenni" a gördeszkázás? Érdemes beszereznem egy direkt erre a célra használt lábbelit? Vagy kezdésnél mindegy, milyen cipőt viselek?

2021. júl. 21. 19:14
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen, örülök ha segíthetek. Ja igen van még a cipő dolog is. Guruláshoz jó egy bármilyen dorkó/vans stílusú cipő akár a kínaiból, a lényeg hogy kényelmes legyen és jól érezd a deszkát (tehát ne egy bakancs féle vagy hasonló).

Trükközésnél sokkal jobban kopik, de ha csak gurulásnál, akkor is a talpa. Eleinte jó szerintem egy kényelmes cipőt befogni erre.


Még annyi, hogy esésekre

érdemes felkészülni mert az vele jár,nyilván kevesebb ha nem trükközöl. De esetleg egy sisakot be lehet szerezni akár szintén a Decathlonból, én is ott vettem egyet. Meg ne vállald túl magad pl meredek dombokról való legurulás. Az alapokat először pl gurulás,kanyarodás,kick-turn,fékezés,deszkaledobás ilyesmiket. Nézz nyugodtan deszkás videókat akár egyszerű trükk ötletekhez vagy motivációhoz. És ismerősökkel gurulni még élvezetesebb.

2021. júl. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, az esésektől kicsit tartok, de remélem nem lesz gond. Túlvállalni nem hiszem, hogy túl fogom magam. Én inkább az a típus vagyok, aki szeret mindent túlbiztosítani, még véletlenül se szoktam belemenni olyan dolgokba, amiről tudom, hogy nem vagyok rá képes. Meg aztán ki is nőttem már abból a korból.


Úgy tervezem, hogy a helyi iskola mögötti lebetonozott pályára akarok majd lejárkálni az elején gyakorolni. Sajnos ismeretségi körömben nincs, akivel lehetne közösen gyakorolni, max rolleres embereket tudnék rávenni, hogy jöjjenek. Majd meglátjuk.

2021. júl. 21. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!