Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit vegyek csuka/süllő pergeté...

Mit vegyek csuka/süllő pergetéshez? (Töbi lent)

Figyelt kérdés
Nagyon kezdő horgász vagyok, évente egyszer jártam idáig horgászni de most szeretnék kicsit komolyabban foglalkozni vele. Leginkább a ragadozó halak kifogása a célom, azon belül is a csuka vagy süllő a cél. A problémám az, hogy nem tudom pontosan milyen botot/orsót/zsinórt stb. vegyek. Nagy vonalakban tisztában vagyok azzal, hogy pergető bot kell, olyan zsinór amit nem tud elharapni a hal stb. de ezeken belül is nagyon sok féle dolog van amit nem értek illetve nem értem, mit befolyásol így azt sem, melyikre van szükségem. Tehát a botokon belül is vannak különböző méretek, paraméterek és orsóknál ugyanígy. A másik dolog, hogy nem tudom hogy kell magát a szereléket összeállítani. Hogyan kell egy komplett pergető felszerelést összeállítani? Ha van más módszer is ragadozókra pergetés mellett, azt is szívesen meghallgatnám.

2021. aug. 3. 10:07
 1/3 Senior Séf ***** válasza:
84%
Ne haragudj, de nem javaslom kezdőként a pergetést. Előbb szokd a vizet, keresd a békés halakt, tanulj meg bottal/orsóval bánni, fárasztani, tanulj meg pontosan dobni, stb.
2021. aug. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a pergetés a legbonyolultabb módszer az összes közül.Én kb 1 éve pergetek,előtte már 10 éve feedereztem.Rengeteg videót néztem,és cikket olvastam a pergetésről,és még így is van hova fejlődni.Az elején biztos hogy nem lesz siker élményed.Emlékszem,hogy az első napon 6 órán keresztül dobáltam gumihallal(az a legnehezebb,mert neked kell életre kelteni a csalit,és kezdőknek nem is ajánlom) ,és egy lekövetésem,vagy rávágásom sem volt.Dühömben beültem a kocsiba,és megnéztem,hogy kell vezetni a gumihalat.Találtam egy cikket,hogy kb 10-11 óránál álljon a bott spicce,és kis csukó mozdulatokkal emelgetni,és ugyanazon a helyen ahol 6 órán keresztül egy kapásom nem volt,30 perc alatt fogtam 2 csukát.Ennyit számít a megfelelő csalivezetés.De ha érdekel,akkor segítek neked összeállítani egy kezdő felszerelést.
2021. aug. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, írok ha segítségre lesz szükségem.
2021. aug. 26. 22:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!