Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szép estét! A futásról valamit...

Kupai János kérdése:

Szép estét! A futásról valamit mondani,mármint valamilyen tapasztalatot? Ha minden másnap minimum 2-3 km-t futom az hasznos? tapasztalat ? Ki mennyit fut,vagy futott és milyen,mennyi idő alatt colt változás?

Figyelt kérdés
2021. aug. 20. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kezdésnek csak annyit szabad, amennyi jól esik és szépen fokozatosan emelni a távot. Futás előtt bemelegítés, futás után nyújtás szükséges.
2021. aug. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Minden futás hasznos, kezdetnek jó a minden második nap 2-3 km, de majd célszerű fomozatosan növelni.
2021. aug. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Több éve futok.Soha nem melegítettem be vagy nyújtottam egyszer sem,semmi bajom nem lett tőle.
2021. aug. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3:

Tehát ha pl. interval edzést csinálsz, mondjuk 1 km gyors, 1 km lassú, akkor egyből bele az 1 km gyorsba?


Mert én sem melegítek be mindenféle gimnasztikai gyakorlattal, de ha intenzív a futás, akkor azért 1-2 km kocogással kezdődik, vagy tempó futás esetén fokozatosan érem el az iramot.


Nyújtás meg egyén függő, kinek mennyire kell. Vannak kutatások, amelyek szerint nem kell, sőt növeli a sérülés esélyét, de azok a futás előtti nyújtasra vonatkoznak, amit amúgy alig van olyan futó, aki csinál.

2021. aug. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%
4.Nem csinálok ilyen edzéseket.Csak hosszú lassú futásokat.10 km alatt nem megyek ki futni.
2021. aug. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mindenféle sport előtt javasolt bemelegíteni, utána meg lenyújtani. Az, hogy te nem szoktál egyéni döntés, ha megsérülsz nem nekem fog fájni, úgyhogy nekem teljesen mindegy mit csinálsz.
2021. aug. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5:

Ok, de hosszú lassú futásnál eleve nincs értelme bemelegítésről beszélni, a bemelegítés olyan lenne, mint ha egy edzetlen ember séta előtt csinápna valamit. Az első kilométerek úgyis a bemelegítést jelentik.


(Én sem futok 10 km alatt, de pl. egy 3*3000 m, 2-2 km bemelegítés és levezetés, köztük 1-1 km könnyű is 15 km, pedig ez nem egy extra résztávos edzés, vannak hosszabbak, a könnyű hosszúak meg 20 km-től kezdődnek.)

2021. aug. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6:

4 és 7 vagyok.

A bemelegítésre hogyan melegítesz be, illetve a bemelegítés bemelegítésére? Csak mert egy kocogás az alacsony intenzitású edzés, ami sok esetben másra való bemelegítés része.

2021. aug. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
5-10 perces dologról beszélünk, amit ha lespórolsz, az egészséged fogja bánni. A bemelegítés a sérülés esélyét csökkenti és növeli a teljesítményt. Oké, hogy most nincs semmi bajod, de a későbbiekben okozhat hatalmas problémát, hogy kihagytad a bemelegítést és a nyújtást. Sportolasnál az izmok megrövidülnek, nem véletlenül kell lenyújtani. Utána lehet olvasni, ha nem hiszed. Minden sportoló kiemeli ezek fontosságát, mivel ezzel alapozod meg a sportolás minőségét.
2021. aug. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9:

Nem én írtam, hogy nem melegítek be, de mint kiderült, aki ezt írta, kizarólag lassú hosszúakat fut. A bemelegítés tipikusan arról szól, hogy az intenzívebb mozgáshoz kevésbé intenzív mozgással készítjük elő a testünket, beleértve a szív- és érrendszert, az izomzatot, az izületeket. Ha a mozgás maga nem intenzív, akkor kérdés, meddig mész le előtte még kevésbé intenzívre. Ezért tettem fel a kérdést, hogy a bemelegítésre mivel melegítesz.


A nyújtassal egyetértek, csak hozzateszem, mozgás előtt kimondottan ellenjavalt nyújtani, mert növeli a sérülésveszélyt, utána célszerű, illetve egyes sportagak esetén a gyakorlatok után ugynaarra az izomcsoportra. Emelletta futás esetében az optimális teljesítményhez mindig a határon célszerű mozogni, valamennyire érdemes feszesnek lenni, mert a túlzott nyúlékonyság is sérülesveszélyes.

2021. aug. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!