Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Izzadság elvezető Decathlonos...

Izzadság elvezető Decathlonos ruhák tényleg működnek? Nem kamu?

Figyelt kérdés

Póló nadrág alsó gatya zokni ra gondolok 100% szintetikus anyagból vannak több fajta műszálat kevernek bele.

Leírása szerint gyorsan szárad és elvezeti az izzadságot. Ez tényleg igaz? És akkor büdös sem leszek?


2021. aug. 26. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

az elvezeti az izzadságot azt jeleni, hogy nem szívja fel, mint a pamut, tehát nem lesz nedves a ruha, hanem tulajdonképpen "átfolyik" rajta és elpárolog (ha elpárolog).

Ezért is szárad gyorsan, mert nem képes megtartani a nedvességet.

2021. aug. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Felesègemnek volt ilyen kabátja. Kívül folyt rajta túrázás közben az izzadság,belül csont száraz volt.
2021. aug. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez olyan műszálas anyag hogy a nedvességet nem szívja magába és az izzadságod gyorsabban elpárolog nem fogsz tocsogni benne, de a bőrödön rajta lesz egy ideig. Büdös ettől még lehetsz csak nem lesz az hogy mozgás után tocsogni fogsz benne órákig ha nincs lehetőséged tisztálkodásra.

Nekem van néhány ilyen pólóm amit akkor veszek fel ha bicajozni megyek a hátam tud kegyetlenül izzadni és nem egyszer volt már emiatt durva megfázásom mert átázott az egész hátam az izzadtságom miatt és egy picivel hűvösebb helyre tértem be. Mióta ilyen pólóim vannak erre a célra lényegében nem tocsog rajtam pár perc után elpárolog és ennyi, szinte száraz marad és azóta nem is volt ebből még megfázásom meg semmi ilyen.

2021. aug. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem az ilyen típusú ruházatot túrázásnál, bringázásnál lényegesen jobb,mint egy általános póló például.

Még az olcsóbb kategóriák is lényegesen jobbak,mint a hétköznapokban használt öltözék.

2021. aug. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen ruháim is. Ahogy mások írtak, tényleg nem szívja magaba anedvességet. A tapasztalatom az, hogy egy bizonsos pontig kevésbé izzadsz miatta, mert rólad jobban párolog, mint ha beszívta vopna a ruha, ha viszont reménytelenüp meleg van, akkor sokkal rosszabb, mint a pamut, mert mindeneden folyik a víz. Pontosan ezért futashoz ritkan használom, csak versenyeken, ahol kibírom hogy mindenhol folyik, cserébe nem viszem plusz teherként a vizes pamutot, de edzésre nem vallalom be, bicajozásnál viszont ahol menetszél van, jobb, mint a pamut.


Ugynakkor hiaba szárad meg, a szag jobban benne marad, mint a pamutban.

2021. aug. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!