Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha heti 3szor elmegyek túrázni...

Ha heti 3szor elmegyek túrázni/sétálni 20 kilométert egésznap annak van jótékony hatása/fogyaszt?

Figyelt kérdés
2021. szept. 28. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függően fogyaszt, hogy hogyan illeszted be az étrendedbe. Sok kalóriát el lehet véle égetni de nem mindegy mennyit viszel be. Egy jó túracipő se ártana.
2021. szept. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha utána való napokon keveset eszek, de aznap gyakori a piknikezés az jó? Csak azon a napon eszek többet, mikor megy a túra
2021. szept. 28. 12:04
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

A túrázásnak rengeteg pozitív hatása van. Meg hát egy király program.

"Fogyasztani" akkor fog, ha stimmel a matek. Ha több kalóriát viszel be étellel/itallal, mint amennyit elégetsz túrázás közben, akkor nem fogsz fogyni. Ha kevesebbet viszel be, akkor fogsz. Ez a része a konkrét számokon múlik.

2021. szept. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Itt konkrét kalóriaszámok számítanak, ezt értsd meg. Ha 200-300 kalóriával tartósan deficitben vagy az diétádnak és az aktivitásnak (pl. túrázásnak) köszönhetően, akor beindul a zsírraktárak elégetése. Ha kalóriatöbbletben vagy, akkor ez nem fog megtörténni.

Kicsit olvasgass a témában, mert látszik, hogy nem nagyon vannak mély információid. Meg tölts le egy kalóriaszámláló alkalmazást!

2021. szept. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy egyél túra közben és akkor is, amikor nem túrázol. A lényeg, hogy így is mínuszban legyél (pl. 300kcal minusz). Nézz utána, hogy miben mennyi kalória van amit te eszel. Könnyebb számolni, ha te készíted magadnak a kaját és tudod mérni.
2021. szept. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A gyalogtúrázás az a tempó, amit nagyon jól meg lehet oldani zsírból. Ami nem azt jelenti, hogy éhezni kell közben, hanem azt, hogy közben nem is akarsz sokat enni. Nagyon vékony voltam, amikor gyalogtúráztam, pár Balaton szelettel letoltam 40-50 km-es túrákat.


Később volt olyan barátnőm, aki az első méteren már enni akart és enni is kezdett. Ő egy grammot sem fogyott.

2021. szept. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jaj istenem! Ezt a bullshit dumát! Nem is értem...

Nem ezen múlik, hogy eszel-e túrázás közben vagy sem. A kalóriákon múlik, a napi kalóriabeviteleden. Egyszerű matek. Semmi ilyen ökörség nincs mögötte, mint amit itt az előző kommentelő belemagyaráz.

Olvassatok már egy kicsit tudományos igényű cikkeket a témában, mert csak magatokat röhögtetitek ki! Ez, amit az előző kommentelő előadott, az Nők Lapja szint.

2021. szept. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jaj istenem! Ezt a bullshit dumát! De értem, hogy nem érted...


Egyetlen értelemes mondatok nem írtál, mert valószínűleg csak Nők Lapja szinten érted a témát, nulla tapasztaladod van.

Írhattam volna pulzustartományokat és hosszan magyarázhattam volna, hogy miért lehet megoldani zsírból, de te ezt úgysem értetted volna meg.

Ahogy azt sem, hogy anaerob küszöb környékén miért nem lehet kaja nélkül órákon át futni vagy bringázni.

2021. szept. 30. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!