Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért van, hogy sakkban képes...

Miért van, hogy sakkban képes vagyok nyerni a gép ellen akár többször is 2300 elő szint ellen. Játékosok ellen meg a 2000-et sem tudom elérni? Mennyi lehet a valós élőm?

Figyelt kérdés

2021. okt. 22. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Ezeknél a gépeknél általában úgy van megcsinálva, hogy x alkalommal nem a top line-t választják, hanem x-edik opciót, vagy pedig nem olyan mélységgel elemeznek, mint egy magasabb élőjűre beállított gép. Így elő tud fordulni, hogy lépnek valami olyat, ami tökre nem a jelzett élő pontszámnak megfelelő. Ha játszol egy 1200 körüli géppel, az simán fog olyan hibát véteni, amit egy valós 1200 körüli játékos sosem lépne. (indokolatlan lépések királlyal, vagy akár piece-hang-ek)


Az közelebb áll a valóshoz, amit hús-vér emberek ellen érsz el. :)

2021. okt. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez a Lichess.com
2021. okt. 22. 19:46
 3/9 anonim ***** válasza:

lichess.org chess.com kettőt össze keverted és megszületett lichess.com


lichessen az emberek ellen milyen időbeosztásba játszol?


másik ha vesztett az állás enginek sokszor rosszabban védekezik sokszor mint egy ember nem játszik türkökre, cserélget


Ha engine ellen használsz van valami segítséget mint pl vissza veszed lépések vagy lépéseket kérsz engintől mert ez 2300 sokat torzíthat .


Ha fejlődni akarsz akkor legjobb módja, hogy emberke ellen játszol a parti végén megnézed hibáidat illetve a megnyitásokat ezekből sokat lehet tanulni

2021. okt. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen elírtam, valóban lichess.org! Emberek ellen régebben sokat toltam rapid és klasszikus partikat is, de mostanában inkább csak blitzet játszom. Soha nem használok segítséget, minek nézel engem! Nem léptetem vissza, egyébként sem értem miből gondolod, hogy jobb vagy nálam hogy ilyen tanácsokat osztogatsz. Inkább az a furcsa nekem, hogy gép ellen megy a 2000 feletti élő, de emberek ellen még nem tudtam ezt a szintet hozni. Vajon mennyi lehet a különbség..
2021. okt. 23. 00:39
 5/9 Thunderfairy ***** válasza:
Kedves kérdező. A gép csak úgy fog játszani ahogy beprogramozták. A gép nem gondolkodik hanem adatbázis alapján lép, ez is bele van programozva. Tegyük fel hogy legyőződ a 2300-at gépen, ez ember ellen olyan 1800 élő körűl lenne. Hiába vernek el élprogramok világbajnokokat is, ember ellen nehezebb játszani. Az ember nincs beprogramozva hogy E4-re mondjuk Hc4-et lépjen.
2021. okt. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Thunderfairy ***** válasza:
Hc3-at lépjen. Bocsi.
2021. okt. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, ez igaz! Valóban könnyebb gép ellen egy bizonyos szintig. Egy bizonyos szint felett pedig már lehetetlen megverni a gépet. Emberek ellen néha még kikapok egy 1700-as szintű játékostól is. Ezért furcsa, hogy ekkora az aránytalanság. Ugye ilyenkor az emberben benne van, ha a gépet meg tudom verni 2000 feletti ponton, akkor emberek ellen miért nem tudok 1900-felé menni. Na mindegy, emberek ellen nem szeretek játszani mert felidegesítem magam. Általában azon, hogy szinte mindig nyerésre állok. Tízből nyolcszor azért kapok ki, mert a vége felé odaadom a partit. Ergo én adom neki oda, de nem ő dolgozza ki a taktikát, vagy tudom hogy nem jobb csak csinálok egy kisebb blundert, és ezt kihasználva nyernek ellenem sokszor. Ez elég idegesítő, hogy szinte én adom oda az ellenfélnek a partit és nem ő ver meg engem. Például egy szépen felépített kidolgozott romboló áldozattal vagy valamilyen taktikával.
2021. okt. 24. 14:37
 8/9 anonim ***** válasza:
93%
A psx 5 a Mortal Kombat 20 mindig győzök, az utcán meg laposra vernek.
2021. nov. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha mindig a végén ejtesz valami hibát akkor szerintem inkább dolgozz a végjátékodon, nézz videókat vagy olvass el egy könyvet. Nem szekálásból mondom meg nem vonom kétségbe az eredményeidet, csak egy meglátás. Én is sokszor a végjátékban ejtek hibákat, úgyhogy most én is azon dolgozom
2021. dec. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!