Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van itt még valaki aki hetente...

Van itt még valaki aki hetente csak 1× jár lovagolni? Így lehet fejlődni? Mehetek majd versenyekre is idővel? És sportnak számít?

Figyelt kérdés

2022. febr. 8. 12:41
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
12 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sportnak számít és igen, lehet fejlődni, de ha komolyan gondolod akkor azért heti 3 alkalom ajánlott.
2022. febr. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Heti minimum 2 alkalom, de inkább 3 kell az átlagos fejlődéshez.

Sportnak csak azután mondanám, amikor eljut az ember odáig, hogy a ló mozgásának a hogyanjáz kezdi befolyásolni. Addig is el lehet benne fáradni, főleg ha nem megszokott a mozgás, de én nem mondanám addig sportnak, viszont eszméletlen koncentráció szükséges hozzá, nagyon jól megtanít arra, hogy hogyan befolyásold a tested minden porcikáját, az érzelmeidet, gondolataid, és ilyen szempontból sportnak számíthat, de ha a nagyon alapokat megtanulja az ember és onnan nem megy tovább, akkor amúgy nem mondanám annak.

2022. febr. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Volt egy idő, amikor csak heti 1x jártam, többek közt mert az egyetemi órarendem és a lovardai edzések közt szinte csak átfedés volt, hétvégente pedig nem is voltak nyitva a lovasok számára. Próbáltam a szabad napomra kérni még egy edzést, de azt írta az edző, hogy fix időpontok vannak ott, és őket nem tudja máshová tenni.

Fejlődni nem igazán tudtam, ez csak amolyan szinten tartás volt.


Versenyre ilyen gyakorisággal járókat viszont nem visznek, vagy csak nagyon ritkán, a felkészülési idő is sokkal inkább megnyúlik ilyenkor, újat venni sem lehet mindig, valamint a heti 1x-es lovassal nem is szoktak annyira foglalkozni, mint a többiekkel.

Sportolásnak inkább akkor mondanám, ha heti 2-3x lenne edzés.

2022. febr. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Kb. 45 évvel ezelőtt tanultam meg lovagolni.

Mire a lóra kerültünk, eltelt egy óra kb, volt előtte futás, bemelegítés, és voltak erőnléti edzések is. Tehát volt olyan alkalom, amikor senki nem is ült lóra az edzésen. Hétvégente volt terepfutás is. Voltak súlyzós edzések, erősítés.

Nekem eleve 3 km volt a HÉV megállótól a lovarda... autónk nem volt, ahogy a legtöbb embernek.

Meg persze lovagoltunk is emellett.

Én határozottan sportnak éreztem...

A "divatlovaglás" amit sokan ma művelnek, főleg ilyen színben passzoló nyeregalátét-fölvédő-lovaglónadrág kombót viselő kislányok, az nem annyira sport szerintem.

Hogy te melyik fajta lovaglást űzöd, nem tudom. De az biztos, hogy ha komolyabb szintre akarsz jutni, akkor 1. kevés heti 1 alkalom, 2. kezdj el valami kiegészítő sportot is mellette, ha eddig nem tetted volna.

2022. febr. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Sajnos azt vegyétek figyelembe hogy nem feltétlenül az idő, hanem a pénz is közrejátszik. Minden álmom lenne heti többször menni, de mennek fel az árak, és csak heti 1x engedhetjük meg magunkat
2022. febr. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet. Én heti kétszer járok, versenyzek, stb. És én csak heti egyszer fogok majd járni.

Szerintem ha megfelelően szakmai az edző, akkor igenis lehet fejlődni

2022. febr. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
50%

természetesen sportnak számít, a tévhitekkel ellentétben nem csak ülünk a lovon.

igen, lehet fejlődni, csak sokkal sokkal lassabban, mintha hetente többször járnál. idén nyárig én is csak hobbi szinten csináltam, hetente 1× mentem. 1-2 év alatt megtanultam stabilan menni mind3 jármódban, terepezni, illetve a lovak körüli dolgokat, majd utána csak kedvtelésből csináltam. pár hete elmentem egy nagy, városi lovardába, ahol versenyekre járnak és sokkal magasabb szintű oktatást tudnak biztosítani. most hetente 2× - 3× járok. tapasztalatból mondom, hogy számít az a +1 alkalom, még csak 2 hete járok oda, mégis olyan, mintha 1-2 hónapja járnék, hiszen már érződik, látszik a változás.

több időbe fog telni, de persze, idővel majd mehetsz versenyre is

2022. febr. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!