Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kollagén vagy kurkuma jobb az...

Kollagén vagy kurkuma jobb az ízületekre?

Figyelt kérdés

Kollagént próbáltam már, de csak mozgás előtt szedtem.

Szóval most vagy úgy fogom hogy minden nap (pihenőnapokon is) vagy a kurkumát próbálom ki.

Érdekelnének a tapasztalatok.

Focizok egyébként ha ez számít valamit.


29 F



2022. febr. 20. 12:10
 1/2 anonim ***** válasza:
16%
A kollagént az emésztőrendszer alapelemeire (aminosavak) bontja, azok felszívódnak és a szervezet azt csinál belőle amit akar (tud), de az izületekre semmiféle hatással nem lesz. Ellenpróbaként egyél inkább hetente egy adag körömpörköltet, abban is kollagén van. Persze ezekben a csodaszerekben sok minden lehet, amit nem tüntetnek fel az összetételben, ugyanis más törvényi szabályozás érvényes, mint a gyógyszerek esetében.
2022. febr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
49%

Egyelőre nincsen olyan embereken végzett, hiteles, egyértelmű kutatás/vizsgálat, ami bizonyítaná a kollagén vagy a kurkuma jótékony hatásait az izületekre nézve. A kurkumával kapcsolatban nem vagyok mélyen olvasott, viszont a kollagén kapcsán igen, így tudom, hogy a kollagénnek számos pozitív hatása ismert, de nem az izületek tekintetében.

Összességében én azt tudom neked mondani, hogy ha figyelsz a gyógytornára, a szakszerű bemelegítésre, az izületi mobilitásra, továbbá a flexibilitásra, akkor jelentősen tudod csökkenteni a reumatológiai problémák kialakulásának esélyét. Ha nem figyelsz ezekre, akkor pedig szedhetsz te bármilyen kiegészítőt, ropogni, fájni, kopni fog itt-ott.

2022. febr. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!