Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az okosórák mennyire mérnek...

Az okosórák mennyire mérnek felül futás közben? Létezik, hogy 160-165-ös pulzusnál totál jól van az ember?

Figyelt kérdés

Minimum 150-155 körül szokott mérni, de többször előfordul a 165 körüli érték is. Namost igen, fordult már elő, hogy tényleg ennyi volt a pulzusom futásnál, de akkor nyitott szájjal kellett "zihálnom" és kifáradtam. Az okosóra által mért esetekben viszont orron tudtam venni a levegőt és teljesen jól voltam, nem is fáradtam ki túlzottan.


Nektek mi a tapasztalatotok az órával?


Ja, egyébként futópadon emelkedőn sétánál illetve taposógépen sokszor mér jól, sokszor volt keresztellenőrizve pl pulzoximéterrel is.


Rossz állóképességű, lassan fejlődő ember vagyok, így akár el is tudnám képzelni a 150-160-at, de úgy, hogy tök jól vagyok közben és elég az orron át vett levegő, úgy fura.


29N


2022. márc. 15. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Csuklón nem lehet pontosan mérni, parasztvakítás.

Kapsz fillérekért pl decathlonba mellkaspántost, csak így tudsz jól mérni.

2022. márc. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

#1 Nekem van egy Apple Watchom meg mellkaspántos ECGm is, meglepően pontos az óra pulzusmutatása kb 3-4 BPM el tér el.


Nekem a futásaim 170 BPM körül szoktak lenni, nem igazán ingadozik.

2022. márc. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem úgy van, hogy 130-140-es pulzus felett rosszul csinálja az ember?


Amúgy tényleg "jól voltam", semmi se utalt 165-re.

2022. márc. 15. 19:23
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs kőbe vésett pulzus, függ a célodtól, a korodtól és attól, hogy mennyire vagy edzett. Nekem a 170 relative nyugis, de én évek óta futok, valakinek ez kiköpöm a tüdőmet szint
2022. márc. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2:

Ha nem igazán ingadozik, akkor valószínűleg cadence lock. Én rendszeresen futok, viszonylag edzett vagyok, de nem mondanám zat, hogy mellkasi pulzusmérővel ne ingadozna akár úgy, hogy tereptől, emelkedőtől, sebességtől függően, de teljesen egyenletes, sík futásnál is természetes, ha közben némileg emelkedik.


Egyébként egyén függő is, hogy a csuklós pulzudmérés mennyire közelíti a valóságot.


4:

Nem (csak) edzettségtő függ, a max. pulzus eleve viszonylag fix, ehhez képest aki edzettebb, valamivel tovább tudja magasan tartani a pulzusát, de az edzettség másik része, hogy ugynaazon a pulzuson többre vagy képes.

2022. márc. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Nekem a futásaim 170 BPM körül szoktak lenni, nem igazán ingadozik."


Max pulzusod mennyi?

2022. márc. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De akkor akár lehetett valós a 160 feletti ma úgy, hogy minden szempontból jól voltam, nem ziháltam nyitott szájjal, nem szúrt az oldalam és nem fáradtam el?
2022. márc. 15. 22:47
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező,nekem amikor beállok a saját tempómra,mindig 160-165 körül van a pulzusom . Amíg nem melegszek be ,addig kicsit ingadozik. Ez a szint nekem teljesen kellemes megerőltetés, nem olyan,mintha gyalogolnék ,de nem köpöm ki a tüdőmet. 8-10 km után már simán az orromon veszem a levegőt általában,és a pulzusom ugyanúgy ebben a tartományban van.

Van mellkaspántos mérőm is, meg egy huaweii okosórám, ugyanannyit mérnek!

Amúgy neten fent van,hogy a maximum pulzusodból hogy lehet kiszámolni a különböző tartományok (aerob,anaerob) határait ha érdekel. Ez a "130-as pulzus felett rosszul csinálja az ember" valami kiskegyed szintű baromság lehet ami terjed az interneten.:D

2022. márc. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!