Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jóga órák tartásához, milyen...

Jóga órák tartásához, milyen képzés szükséges?

Figyelt kérdés
Csoportos fitness instruktor vagyok, jóga órákat is szeretnék tartani, de annyira még nem ástam bele magam. Milyen képzés, szükséges, hogy tudjak jóga órákat tartani?

2022. márc. 18. 11:12
 1/8 anonim válasza:

Én akikhez járok jógázni nekik buddhista tanító képesítésük is van, hogy a légzést, a befelé figyelést, meditációt, elméleti dolgokat is át tudják adni. Szóval náluk a joga nem hobbi/fitness szintű, hanem sokkal magasztosabb, spirituális.

Egyébként én sok jóga stúdiónál szoktam látni meghirdetve oktatói kurzust, de szerintem azokhoz már kell jóga tudás.

Te szoktál jógázni kedves kérdező?☺️

2022. márc. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

jógaoktató végzettség szükséges hozzá

elég sok fitnesz akadémia, stúdió meg ilyesmik indítanak ilyen képzést, keress rá.

[link]

[link]

2022. márc. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jogtudományi.
2022. márc. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

Önnek nincs joga oktatni!

:D



Sajnos sokakat csak az befolyásol, hogy mihez van joga.

Mikor megérted, hogy ez miért teljessen ellentétes a jóga lényegével, akkor majd magad el tudod dönteni, hogy oktathatod e.

Addog azt kérem, hogy ne tedd.


És elnézve, milyen szinten lévők tartják magikat jóga oktatónak, sajnos ez független a megszerzett papírtól.

2022. márc. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Hogy érted utolsó hogy milyen szinten lévők tartják magukat jóga oktatónak?
2022. márc. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5-ös

Több oktatónál voltam. Ha az ember talál igazán jót, egy idő után önkénytelenül is feltűnik a gyengébbek hiányossága.


Volt olyan is akinél egyértelműen több közöm volt a dologhoz, pedig én nem tartom magam oktatónak.

Nem csak az ászanákról van szó, de már ennek érelmezése is szűrő nálam a tekintetben, hogy ki elfogadható szintű.

Akinek igazán van gyakorlata, olyan ászanázást vezényel, melynek végén egészedben érzed a különbséget a nem megfelelő tudatállapotúhoz képest. És találkoztam olyannal is kivel a gyakorlás nem csak viszonylag volt gyengébb, hanem kifejezetten valamik félrecsúsztak... azaz rossz volt összességében magához a gyakorlás céljához képest.

2022. márc. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én írtam az első választ a kérdéshez, nekem is jó oktatóim vannak szerencsére elsőre jóba nyúltam nem is váltottam azóta :) tehát rosszakkal nincs tapasztalatom azért is kérdeztem.
2022. márc. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Szia, jógaoktatói. Több, mint 7 éve jógázom, és ezalatt több jógaoktatónál is jártam. Tapasztalataim szerint, aki valamilyen személyi edző, fitness instruktor is volt a jógaoktatás mellett, az sajnos nagyon betett a hátamnak.. 2 db sérvet szenvedtem el mindkét ilyen oktatónál. Míg a csak jógával foglalkozó, jógikus életmódot élő oktatók nemcsak megmutatták, hogy mit kell csinálnom, hanem kitértek arra is, hogy mi miért jó és hasznos, mit szabad és nem szabad csinálni, stb. Náluk nem fordult még elő sérülés. (több, mint 10 csak jógát oktatónál jártam az elmúlt években a sűrű költözések és a változó helyen lévő munkám miatt). Nálam tehát kizáró ok, ha valaki személyi edző/fitness instruktor is. Nem bántani szeretnélek, mert lehet, hogy te jól csinálnád. De fontos, hogy mindent alaposan tanulj meg az emberi test és a jóga viszonyáról és a jóga közben felejtsd el a másik szakmád. A jóga a test és a lélek összehangolása. Nemcsak mozgás, hanem életstílus. :) Remélem, bejönnek a számításaid :))
2022. jún. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!