Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Totál hobbiszintű sportoló is...

Totál hobbiszintű sportoló is mehet sportorvosi vizsgálatra? Van értelme? Illetve ki segíthet?

Figyelt kérdés

Szívbillentyű-gondom van és néhány egyéb, talán jobb lenne egy sportorvos segítsége.

Illetőleg rendszeres otthoni edzés, futás, időnként bringa, úszás, ritkábban túra, amiket űzök, ezekhez talán személyre szóló segítség.


2022. márc. 25. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha bizonyítottan ilyen betegséged van, akkor egy átlagos sportorvosi vizsgálat nem fog segíteni, hanem alaposabb kivizsgálás kell. Annyi előnye van, hogy ő beutalhat a kórházba és ott jobban megvizsgálják a problémádat.

Nekem anno mikor fociztam azt mondta a sportorvos, hogy baj van a szívemmel, szívritmuszavarom van, persze rendesen be is fostam. Aztán mikor hozzáértő szakember kivizsgált csak annyit mondott, hogy megnyugodhatok, semmi bajom nincs, a sportorvosok zöme dilettáns.

A mozgás mindenképpen jót tesz, csak fokozatosan terheld a szervezeted és egyből ne akarj egy maratont lefutni.

2022. márc. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ó, sohasem hanyagoltam teljesen a sportot és 2 éve sportolok többet, rendszeresen. A félmaratonban már gondolkozom.
2022. márc. 26. 09:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Amatőrként hosszútávú futásnál érdemes valakivel menned, ha van rá lehetőséged. Ugyanis előfordulhat, hogy észrevétlenül hajtod túl magad. Ennek az a tünete, hogy hirtelen elkezdesz szédülni, majd akaratlanul is becsukódik a szemed és összerogysz. Ha párszor megtapasztalod azt az érzést, utána már időben abba tudod hagyni a futást és néhány perc múlva folytathatod a futást.
2022. márc. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem olyan volt az évek során, hogy erős fáradtság, szinte majdnem összeesés, valamilyen szintű erővesztés, a világ összes levegője se elegendő stb. Vagy fájó váll, szúró oldal/lép környéke.
2022. márc. 26. 14:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezek a rossz légzéstechnika, valamint sebességtartás miatt alakulnak ki. Ha észrevétlenül emeled meg a tempódat, mert könnyűnek érzed magad, akkor a már beállt légzéstempód végett megreked a levegő, mert nem bírja a hirtelen váltást. Ezt legjobban fartlekezéssel tudod kiküszöbölni. Érdemes csapatban futni, ha van rá lehetőséged, meglátod teljesen más, ha tartani kell egy tempót, mintha csak egyedül lennél. Ugyanis egyedül ha fáradsz úgy csökkented a tempódat is. 4 hónap után most nemrég kezdtem én is újra futni, s én is észreveszem magamon, hogy alkalmanként elkezdek belassulni. Olyankor mindig vissza kell mennem az eredeti tempómra, ami plusz koncentrációt igényel.
2022. márc. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az a lényege a futásnak, hogy végre picit egyedül van az ember. :P Én beáldozom ezért a fejlődést.


Amúgy időhiány miatt sokszor jó, ha az utcáig lejutok 30 percre.

2022. márc. 26. 14:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Igazad van, ebből a szempontból nem néztem a dolgot. Én a teljesitményed fejlesztést vettem előtérbe és nem a személyes motivációd a kikapcsolódásra.
2022. márc. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jogos. A teljesítményszabályozás nehéz, azt észrevettem.

Vettem most okosórát, de az futásnál pontatlanul mér (sok más esetben jó), kellene pulzusmérő öv vagy mi, de az az én márkámhoz nincs, majd utánanézek.


Az óra mutat 165-öt is, mialatt full jól vagyok....

2022. márc. 26. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!