Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy menjek el az edzőterembe?

Hogy menjek el az edzőterembe?

Figyelt kérdés

hogy menjek el az edzőterembe anélkül hogy “félnék”? jártam már edzőterembe régebben is de akkor személyiedzővel edzettem és akkor is kicsit rosszul éreztem magam attól hogy “megbámulnak”, lehet rosszul csinálok valamit és majd nevetnek rajtam. De a szémelyiedző akihez jártam már nagyon kevés időpontja van es suli mellett nem ia tudok járni hozzá, és azt vettem észre hogy ha személyiedzővel edzem nem olyan változást látok amit szeretnék látni. Ezért egyedül szeretnék edzeni, de félek hogy rosszul csinálom a gyakorlatokat és “ki fognak nevetni”, vagy hogy bárki meg fog ítélni abból ahogyan edzem vagy akár kinézek.

Ezek miatt tanácsokat szeretnék hogy hogy küzdjem le ezt a félelmem. (és kérek mindenkit hogy tényleg tanácsokat adjanak, ne szóljanak be)

aki ír előre köszönöm!:)


2022. ápr. 2. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem fog bámulni, senki nem fog foglalkozni veled, kinevetni meg aztán pláne senki nem fog. A konditerem egy átjáróház. Van egy 30 százalékos keménymag, a többi pedig laikus kezdő, akik lejönnek, járnak pár hónapig, aztán eltűnnek. Ha azzal töltenénk az időnket, hogy a laikus kezdőket bámuljuk és kacagunk rajtuk, akkor egy percünk sem maradna a saját edzésünkre, úgyhogy amitől félsz, az valójában egy nem létező aggály.

Attól pedig teljesen jogosan félsz, hogy a gyakorlatokat nem fogod tudni laikus kezdőként helyesen és szabályosan végrehajtani. Nem tudom, hogy mennyi ideig dolgoztál együtt edzővel, de neki pont az lett volna a dolga, hogy megtanít téged a gyakorlatok pontos technikájára.

Két út van előtted. Vagy találsz egy másik edzőt, aki érdemben tud veled foglalkozni, és megtanít téged ténylegesen edzeni, bemelegíteni, nyújtani, táplálkozni, és a többi (a jó edző ritka, mint a fehér holló, de hátha). Vagy elkezdesz tanulmányokat olvasni, podcastokat hallgatni, anatómiát tanulgatni, tapasztalatot szerezni, gyakorolni, és így előbb-utóbb elsajátítod a sportág dolgait.

Nyilván előbbi az optimális út, a rögös pedig az utóbbi, de döntened kell.

2022. ápr. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Powerbuildernek nézz utána, tanulj meg onnan edzeni!
2022. ápr. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 2 alkalommal voltam, többet soha! Itthon edzem már 3 éve. Megvásároltam hozzá a felszereléseket. Van, akiknek bejön ez a teremesdi, és van, akiknek nem. Nem kötelező emberek között edzeni.
2022. ápr. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=yHJFK85_1Ik&t=3s

ezt nézd meg

annyit segített volna nekem, ha 4 éve látom

teljesen helyes dolgokat állít, szívemből beszél

2022. ápr. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Amikor először mentem, előtte kerestem videókat, hogy melyik gépet hogy kell használni. Én is kellemetlenül éreztem magam, olyan cikinek gondoltam az egészet. Akkor megpróbaltam olyan géphez menni, amelyiket nagyjából tudtam, hogy kell. Igazaból csak lébecoltam, ehhez képest jól elfáradtam. Közben megfigyeltem egy-egy eszközt, hogy hogy használnak mások.

Következő alkalommal már egy géppel többet tudtam használni.

Folyamatosan kerestem a videókat, próbáltam fejben egy tervet kitalalni.

Volt amikor odajöttek hozzám, mert nem jól használtam a gépet, megmutatták. Szívesen segítettek.

Már voltam jó párszor, de még mindig van egy-két gép, ahova nem merek odamenni.

Ma például pont egy karizomerősítő gépet láttam, legközelebb tuti kipróbálom.

Sokan nem is gépeket használnak, csak szőnyegen edzenek, kézisúlyzóval. Főleg a lányok. Én is nő vagyok, pár alkalommal ezt is kipróbáltam, 40 perc biciklizés után, pont jó hasizomhoz peldául, mivel nem is akarok nagy izmokat. Nagyobb sorozatok, kisebb súllyal, ideális lesz szerintem.

Kb 3-4 alkalom után kezdtem megszokni a közeget, senki nem bámulja a másikat, mindenki magával foglalkozik. Aki sportol, az tudja, hogy egyszer el kell kezdeni.

Jó, ha a családban, vagy baráti körben segitenek, hogy miket edzél és hogyan. Nekem pl.a fiam szokott tanácsot adni, mert ő kicsi kora óta sportol, most 23 éves.

Az első alkalommal, amikor eliptikusoztam, nem mertem hajtani magamat, mit szólnak ha lihegek. De mások is nyögdécselnek, erölködnek, szóval nincs ebben semmi.

2022. ápr. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Senkit se erdekel ki mit csinal a terembe.. mindenki magaval foglalkozik
2022. ápr. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!