Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi az általános véleményetek...

Mi az általános véleményetek az aktivitásmérő okosórákról?

Figyelt kérdés

Aktivitásmérő óra megvételén gondolkodom (leginkább a Honor Band 5 tetszik). Olyanok véleménye érdekel, akiknek van velük tapasztalata.

Mennyire lehet hinni a méréseknek?



2022. ápr. 27. 08:46
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Nekem ezeknél fejelttebb órakkal van tapasztalatom, amelyek GPS-el is rendelkeznek, de tudják azt is, amit ezek az "okoskarkötők" is.


A véleményem az, hogy épp a folyamatos aktivitás mérési funkció az, ami semmit nem ér. Konkrét edzés mérésére jók, bár outdoor edzés esetében nem árt a GPS-el rendelkező modell, ugyanakkor a csuklós pulzusmérés sosem igazán pontos, és csukló függő, van akinek teljesen használhatatlan. Emiatt nem árt az sem, ha kezel külső szenzorokat. Így végül ott tartunk, hogy akkor a belépő szint, ami már használható, 50-60 ezer forint.

2022. ápr. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Hát, attól függ, mire akarod használni.


Pulzusmérésre ez a csuklós, optikai szenzoros mérés nem igazán alkalmas (pontatlan, izzadás, csukló mozgatása (pl. fekvenyomás közben) bezavarhatja, stb.), ha az a fontos, arra inkább mellkaspánt + azzal kompatibilis óra.

Futás, biciklizés track-elésére egy gps-es óra viszont tök jó.

Alvásmonitorozásra elmegy, de ott is vannak azért pontatlanságok (ha ébren vagy, de természetesen alacsony a pulzusod, simán bemondja, hogy alszol, stb).

Lépésszámlálónak igazából egy általános visszajelzés szintjén jó.


Nekem van a Honor 5 kategóriájába eső cucc, aktivitásmérés szintjén nekem max a lépésszámlálója, meg az alvásmonitorja ami értékelhető mérést ad vissza. Az edzés közbeni pulzusmérésre kiugró és mérhetetlen időszakokkal tarkított ronda villámvonalakat dob, bárhogy teszem fel.


Ugyanakkor hozzátenném: aktivitásmérőnek vettem, de arra már abszolút nem használom. A hívásjelzés, SMS jelzés és olvasás, értesítés jelzés, és a csendes ébresztés funkciókhoz viszont anyira hozzászoktam, mint állat. :)

2022. ápr. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nincs valós funkciójuk, csak divat eszközök.

Aki komolyan sportol annak szóba sem jöhet, aki meg hobbi szinten elvan az edzőteremben vagy fut 2 kört a tó mellett, annak meg igazán semmi pluszt nem hoz.


Pulzusmérés pontatlan ahhoz, hogy releváns információkhoz juss, következtetéseket vonj le. Csak egy megközelítőleges valamit mér. Edzés közben komoly kilengésekkel.

Alvásfigyelés kb egy vicc. Nekem a sok sport miatt alacsony a nyugalmi pulzusom, volt sok esetben hogy délutáni filmezés közben már alvást mért. De előfordult hogy szundítást meg nem. Éjszakai megébredéseket sem mutatta stb.

Legtöbb óra tud már 20-30 féle edzés fajtát mérni. Ami kimerül alapvetően a pulzusból számolt adatok matekolásával.

Stressz mérés kb értelmezhetetlen, totál random érték amivel nem tudsz mit kezdeni.


Lépésszámlálót nem emelem ki külön, egy teljesen alap dolog, telefonokban is bent van, lehet külön is venni (pontosabbat).


Vér-oxigén mérésre van pár ezerért céleszköz, de ez megintcsak egy olyan fícsör amire egészséges, mezei átlag embernek tulajdonképpen semmi szüksége, csak jól mutat a plusz funckiók között.


2 olcsóbb órám volt, mindkettő egy divat eszköz szintjén van.

Komolyabb sport óra az más kategória, saját nem volt csak kipróbáltam tesómát pár napra. Többet tud, nagyságrendekkel drágább. De ott még mindig adott a kérdés, hogy profi sportolónak elég e, hobbistának meg minek,

2022. ápr. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3:

Én még hozzáteszem, hogy a csuklós pulzusnérés nem is mindig jó körübelülnek sem, hiszen gyakori hibajelenség, hogy futsz vele, és rááll a lépésszámodra, így egy viszonylag stabil szintet mutat, aminek viszont köze nincs a valós pulzusodhoz.


Nem az optikai mérés amúgy önmagában a baj, vannak karra tehető optikai pulzusmérők, amelyek kicsit késnek a mellkaspánti mérőhez képest, de pontosak, hanem hogy a csukló, ahol vékony a bőr, sok a csont, a legalkalmatlanabb hely erre.

2022. ápr. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#3:

"Aki komolyan sportol annak szóba sem jöhet, aki meg hobbi szinten elvan az edzőteremben vagy fut 2 kört a tó mellett, annak meg igazán semmi pluszt nem hoz." - Nagyon szép mondat! Valahogy én is így vagyok ezzel.


Tartok is tőle, hogy hülyeségeket mutat, amiknek közük sincs a valósághoz.

Lépésszámláló volt a telefonomon az sem ért semmit.


Köszönöm a válaszokat!

2022. ápr. 27. 14:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem Fitbit sense órám van. Ajándék volt, de igazából egy nagy csalódás. Nem tudtam a telefonommal összekötni. Az Ipaddal is gondok vannak, néha napokig nem találja a tablettet. Egy halom app letölthető az órára, a többség nem működik. Állandóan felsérti a bőröm, max 3 napig tudom hordani, aztán 1-2 nap pihenő.. A hőmérsékletmérő vicc, legjobb a 27 C volt.. Órának tetszik, mert szép, de pl melóban zavar amikor gépelek..
2022. ápr. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6-os. Ha a fém rész alatt sérti fel a bőröd, akkor nézess egy fémallergia vizsgálatot. Nekem hasonlóan derült ki... :)
2022. ápr. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem Garmin Fenix van, túrázás, hegymászás, terepfutás, nyíltvízi úszás miatt használom. Az aktivitás mérő funkcióinak szerintem nem sok értelme van. Pl megmutatja mennyit aludtam, de teljesen mindegy mit mutat, mert én érzem, hogy kipihent vagyok, vagy nem.
2022. ápr. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!