Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Darts: Mire jók ezek a tollak?

Darts: Mire jók ezek a tollak?

Figyelt kérdés

Sokféle darts tollal találkoztam mostanában, hogy elkezdett jobban érdekelni a játék.


Észrevettem, hogy mindegyik más formájú, méretű.


Van a standard, klasszikus, amelyet én is használok jelenleg ( [link] de ebből is van szélesebb, kicsit másább formájú (legjobb példa erre a különféle "NOIR" unicorn tollak ( [link] Mennyire lesz más a dobás?


Van még nekem ez a 'Dimplex' toll, csak nem tudom, mit tesz hozzá a dobáshoz. Mert az, hogy "lassabb és ívesebb dobásokhoz"* használható, az nem mond sokmindent ( [link]


Itt pedig aztán van mindenféle is: [link]


Ezek közül amelyeket még gyakrabban látok az a DXM, Kite, Pear, Slim és Vortex.


Mindenkinek más válik be?


Illetve vannak a mikronok; 75 mikron, 100 mikron stb.

Ezeknek a jelentősége?


*Gamecenteren minden Dimplex alatt ez a leírás található.



2022. máj. 9. 23:50
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A toll alapvetően azért van rajta, hogy a levegő segítségével irányban tartsa a nyilat. Ha toll nélkül eldobod, az esélyes, hogy becsapódik és lepottyan.

Úgy képzeld el, mint a papírrepülőt. Annak is hajthatsz olyan szárnyat, amivel gyorsan tud repülni, de hajthatsz olyat is, amivel szépen lebegve fog földet érni. Na ez is nagyjából így van, bár kezdőként nem igazán van jelentősége. Nagyobb toll = nagyobb stabilitás.

Válassz egy számodra szimpatikus kinézetűt nyilat, játssz vele sokat, nagyon sokat, majd vegyél rá egy másik tollat. Úgy már érezni fogod a különbséget. Lehet kevesebb erővel is el tudod dobni, lehet pontosabban fog odamenni ahova dobod... és persze különböző trükkök is vannak a nyíl pörgetésével.

[link]

2022. máj. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!