Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen lenne, ha a Forma...

Milyen lenne, ha a Forma 1-ben Monaco helyett Miskolc rendezné a futamot?

Figyelt kérdés
Hogyan képzelnétek el egy ilyen futamot? Merre lenne a pálya? Izgalmas lenne?
2022. máj. 31. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
1.6 sec boxkiállások. Csak nem kerülne vissza új kerék 😂 Sorsod Borsod
2022. máj. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Nincs Miskolcon olyan hely, ahol ezt fizikailag meg tudnák valósítani (hacsak nem a régi acélművek helyén). Bár én támogatnám, ha Lyukót eltakarítanák, és a helyére ledobnának egy F1 pályát... :D

De nagyjából úgy tudnám elképzelni, ahogy #1: beállnak a boxba, és a futam végére már csak azt veszik észre a pilóták, hogy két lábon futnak a pályán, a vaterán meg megnőtt az F1 relikviák értékesítése.

2022. máj. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Boxkiállásnál megszokásból kiflexelnék az alvázszámot, meg áttüsszentenék a kasznit más színre.
2022. máj. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
A nap kérdése.
2022. máj. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként én elég jól ismerem Miskolcot, elgondolkodtam rajta. Az a helyzet, hogy a város szerkezetéből adódóan alig vannak 4 sávos utak, csak a Csabavezér út, a Csabai Kapu, a Szentpéteri kapu, Kiss Ernő út, meg a Vörösmarty-Uitz-Szentpáli utak lennének alkalmasak, esetleg az Avas (Szentgyörgy út) egy része. 2 sávoson lehetetlen lenne, (esetleg a Soltész-Nagy Kálmán, mert a széles), a város többi része pedig mellékutca.


Viszont a körszerkezetű városoknál (Debrecen, Szeged, stb) jobban el lehetne gondolkodni, azokon meg egy-egy sugárúton. Meg persze Budapest, ott biztos ki lehetne már találni valami értelmes kört is.

2022. máj. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 qkker1 ***** válasza:
71%

"meg áttüsszentenék a kasznit más színre."


Így született a zöld Red Bull! /Aston Martin Copyzta/

2022. máj. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%
Volt tervben Hellring nevű versenypálya, csak vidámpark vagy micsoda lett helyette Miskolctapolcán.
2022. jún. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én megterveztem, hogy ez szerintem hogyan lenne életszerű: [link]

A pályán van egy nagyon hosszú, előzésre alkalmas célegyenes, egyetlen kis kanyarral, itt akár két DRS-zóna is lehetne. A Hetedik utca vonalában, kicsivel a DVTK stadiontól keletre lenne a startvonal, a Vasgyári út lehetne a box utca. Vagy esetleg a Tizenegyedik utca.

A pálya másik fele egy nagyon taktikás, ellenben kevés előzést megengedő szakasz, kicsit olyan Monaco-hangulatban. Gondolkoztam még egy Farkas Jenő u. - Király u. - Dankó Pista u. kitérőben, de szerintem az már túl lenne bonyolítva.

2022. jún. 3. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!