Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aki nem nagyon eszik (vagy...

Aki nem nagyon eszik (vagy nem ehet) szénhidrátot és cukrokat, az állóképességi sportokat hogy képes végezni?

Figyelt kérdés

Vegyük pl. a kerékpározást, ugye fontos hogy sok szénhidrátot együnk előtte, közben és utána is. Mi van azzal, aki egyáltalán nem eszik, vagy csak nagyon keveset? Közben iszok ugye izotóniás italt, de mi van azzal, aki cukorbeteg?

Persze el lehet bringázgatni gondolom úgy is, de sokkal kevésbé fogja bírni a terhelést.


2022. jún. 20. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

Kérdezd meg a pro-ana fórumon a 14 éves csajokat erről, akik vizet isznak és egyfolytában edzenek. Apám, némelyik mögött simán elbújhatna egyik-másik ilyen magát mutogató piperkőc 😅


[link]

2022. jún. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Semmi köze nincs a kérdésemnek a testépítéshez, meg a kinézethez. Egy maratonfutó is úgy néz ki mint egy múmia, mégis szívós és bírja, de kizárt hogy csak vizet igyon közben, mert összeesne.
2022. jún. 20. 14:48
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Én tinédzser koromban ilyen kb. 1200 kalória körül ettem és bírtam futni egy órán át is, bringázni szintúgy.
2022. jún. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát ez maga a téboly. :D Egy óráig persze, én is kibírom. De megnézném hogy ha mondjuk ebben a hőségben napi 4-5 órát tekernél így, mikor ájulnál el, arról nem is beszélve, hogy az se mindegy hogy 15-el gurulgatsz, vagy 30 feletti átlaggal nyomod.
2022. jún. 20. 15:08
 5/8 anonim ***** válasza:
37%

4-5 órákra nekem sosem volt időm, max. iskolai szünet, de akkor nyilván nem full intenzíven meg nem versenyre készültem, csak bringáztam, mint a többi gyerek.

Amúgy emelkedőn mentem fel végig, hegyre. A vége persze gurulás volt.

Egyébként volt cukorbeteg iskolatársam, aki versenyszerűen küzdősportolt, nem volt semmi gondja, pedig ott is kell állóképesség.


Az a baj, hogy te még nem láttál például ázsiai embert. Ők elvannak egy dobozka rizzsel egész nap, mellette meg 12 óra fizikai munka. Amikor külföldön melóztam, akkor nem egy ilyen munkatársam volt. Az európaiaik közül én bírtam még kevés kajával meg az oroszok.

Az ő tiszteletüket akkor tudod kivívni, ha dolgozol, mint egy gép, szünet nélkül. A nyugatiak akik velünk dolgoztak nem bírták, állandóan kajáltak. Az ázsiai csávók nem is bírták őket nagyon egyrészt ezért, másrészt azért, mert semmibe nézték a kelet-európaiakat, meg a távol-keletieket.

2022. jún. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Előszöe is nincs olyan, hogy valaki egyáltalán nem fogyaszt szénhidrátot, mindenki fogyaszt, de van aki keveset.


Nyilván a szinte szénhidrát mentes diéte nem optimális az intenzív sportoláshoz. Ettől függetlemül egy jó aerob erőnlétű sportoló le tudja futni a maratont közben szénhidrát utánpótlás nélkül, mert ugyan akkora glikogén készlettel nem rendelkezik, de közben zsírt is bont a szervezete, minél edzettebb és minél lassabban futja, annál nagyobb arányban a szénhidráthoz képest.


(Én magam hobbi futóként futottam már reggeli éhgyomorra maratont, az egyéni csúcsom 3:08, akkor reggel 3:45 alatt futottam le.)


De ahhoz, hogy a legtöbbet hozzon ki magából, bizony verseny közben is kell a szénhidrát utánpótlás, gélek, cukrozott izotóniás italok formájában, de népszerű a banán is erre a célra.

2022. jún. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én tornáztam. Kb. 18 éves korig jól bírtam, aztán jött egy nagy poffára esés. Felnőttként egyáltalán nem megy. Ha komolyabb edzésem van min. 2000 kalóriát muszáj bevinni. Különben erőtlen vagyok, szédülők és semmi nem lesz az edzésből.
2022. jún. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Sokkal gyengebben mint aki beviszi a szenhidratot
2022. jún. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!