Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A sportok többsége a férfiakra...

A sportok többsége a férfiakra van szabva/nekik van kitalálva?

Figyelt kérdés

2022. júl. 22. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
What?
2022. júl. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Ez csak a nagy múlttal rendelkező sportágakra igaz.
2022. júl. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Elsősorban a férfiakra,igen,de azért ma már az összes sportot űzik nők is.Nem is jut jelenleg eszembe olyan,ahol csak férfiak a versenyzők,a Form-1-en kívül,meg talán a motorsport,bár azt hiszem abban is vannak nők,vagy a Nascar,bár lehet hogy ebben is vannak.
2022. júl. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
tökre nem
2022. júl. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%

3


Azt tegyük hozzá, hogy külön-külön, míg pl. az említett motorsportban a kevéske női résztvevő a férfiakkal együtt húzza a gázt. Ezzel azt akarom mondani, hogy a nők esélytelenek lennének a férfiak ellen.

2022. júl. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Én nőként kipróbálnék szinte bármit, egyedül a küzdősportok nem vonzanak. De ez csak én vagyok több női ismerősöm is jár boxra a legjobb barátnőm meg cselgáncsozik.
2022. júl. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Lehet így van. A magassarkú cipőt is alapból férfiaknak találták ki elsőkörben és nem a nőknek.


Nőként annyit érzekelek ebből, hogy hiába rendeljük a legkisebb gí-t nekem, az is hatalmas és kétszer is elférnék benne. Mintha a webshop-ban azt gondolnának, hogy nők nem járnak küzősportokra.

2022. júl. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
96%

Ez nem a sportra volt kihegyezve: a nők az emberi történelem során kb. mindig háttérbe szorultak. Még az 1800-as években is egy nő kb. az apja vagy a férje gyámsága alatt élőnek számított. Az egyenjogúsági harcok után meg a nők gyengébb fizikai felépítésére fogták, hogy miért nem vehetnek részt a sportokban (nem bírja a méhük, testi elváltozásokat szenvednek, stb.)

A képen az első, az 1967-es maratonra benevezett hölgyet (Kathrine Switzer) próbálja inzultálni és kirángatni a sorból maga a versenyigazgató (kopasz fickó)

[link]

2022. júl. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!