Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a különbség a Longboard és...

Mi a különbség a Longboard és a Cruiser gördeszkák között?

Figyelt kérdés
Mire (nem) jó az egyik a másikkal szemben?

2022. aug. 30. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, freestyle deszkán tolom, de valami ilyesmi:

Városban túrázás: cruiser

Nagy hegyekről való száguldás: longboard

Gyors halál kulcsa: penny board


Cruiser inkább városi túrákra való, valamint, hogy A-B-be mihamarabb eljuss. A longboard egy elég nagy cucc, így a járdákon nem valószínű, hogy kellemesen el fogsz férni. Ez utóbbi ilyen nagyobb terekre való. Na meg kisboltba longboarddal leversz mindent 😂

2022. dec. 15. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Stabilitásban, egyenesfutásban van különbség?

Melyikkel könnyebb csak egyszerűen haladni?

2022. dec. 15. 14:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha csak fejjel előre nagy sebességgel, akkor longboard.

Bár városokban nem a legkellemesebb a használata a mérete miatt. Úttesten még oké, mert nagyobb a felület, viszont az autósok nem nagyon csipázzák.


Cruiser alkalmas szűkebb helyeken is viszonylag nagy tempóval menni.

+ a cruisereken általában van tail is, amit kedvedre használhatsz nagyobb kanyarok bevételére, de akár fékezésre is (ezesetben az kophat is)


Egy nem bizonytalan ember alatt bármelyik deszka stabil, főleg, ha nem minőségen alulit vásárolsz.


Utolsó mondatodra már sajnos nem tudom a választ. Az első kommentelő vagyok, így sokat nem álltam ezeken a deszkákon.

2023. febr. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!