Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítők figyelem! Mit...

Testépítők figyelem! Mit gondoltok erről a problémáról?

Figyelt kérdés

Tehát, a lényeg az, hogy egy gyerekkori sérülésem következtében a jobb oldalam elmaradt a fejlődésben testem bal oldalától. Január környékén elkezdtem konditerembe járni, hogy javítsak ezen a helyzeten. Nagyjából sikerült elérnem, hogy szimmetrikus legyen a testem, egyedül a mellizmommal akadtak problémáim, mert a jobb oldali mellizmom még mindig kisebb, mint a bal oldali. Arra gondoltam, hogy külön végeznék gyakorlatokat jobb kézzel, csak a jobb mellizmomra. Például egykezes súlyzóval történő fekvenyomást ( + , - , vízszintes padon) és tárogatást ( + , - , vízszintes padon).

Mit gondoltok erről? Működhetne ez a "speciális" edzésterv?

Előre is köszönöm a válaszokat :)


2010. szept. 26. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem.Teljesen szimmetrikus ember amúgy sem létezik.

A legrosszabb esetben azt éred el hogy túledzed magad,mert több terhelést kap az egyik oldalad

2010. szept. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az emberi test mindig törekszik a szimetriára, de tökéletesen sosem lesz az, akinek igen, az genetika. Szerintem nem működik az egyoldalas edzés. Milyen sérülésed volt? Jó lenne tudni, hogy mitől maradt le az egyik feled.
2010. szept. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
születésemkor az orvos úgy meghúzta a karomat, hogy az egyik ideg megnyúlt, és ennek következtében szinte teljesen lebénult a karom. Az orvosok azt mondták, hogy sohasem fogom tudni mozgatni, vagy akár megemelni, de szerencsére nem így lett:)
2010. szept. 26. 22:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Én azt mondanám, hogy csinálj kis súlyokkal, a gyengébb feledhez igazítva gyakorlatokat...
2010. szept. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!