Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szégyennek számít a gyaloglás?

Szégyennek számít a gyaloglás?

Figyelt kérdés

Sokan képesek akár egy megállót menni busszal, mégha csak pár perc séta is lenne az a távolság, és akár gyalog hamarabb oda is érnének, illetve néhány száz méterre is kocsival mennek úgy, hogy láthatóan egészséges, életerős emberek és nincs náluk sok holmi, vagy egy-két emeletet is liften mennek.


Azt is előfordul, hogy az ilyenek leszólják azt, aki néhány tíz méternél többet gyalogol, vagy lépcsőn megy fel, nem pedig kocsival/busszal megy, illetve ha nem használ liftet.



2022. dec. 1. 07:43
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Mekkora frusztráció! 😂

Én sem vagyok annak a híve, hogy pár száz méteres távolságokat autóval/busszal/villamossal tegyek meg, mert a mozgásszegény életmódot élő modern ember ragadja meg minden gyaloglási lehetőséget, ugyanis tényleg minden lépésnyi mozgás számít az egészségünk szempontjából, ráadásul a bolygót is kíméljük azzal, ha a szomszéd utcába nem a dízeles csotrogányunkkal pöfögünk át. Ha te is így gondolkodsz, akkor te is minél több helyre gyalog közlekedj, csak please, ne a gyakorikerdesek.hu-n hisztizz és picsáskodj, mint egy kislány, oksi?

2022. dec. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kerdező, miért foglalkozol masok életevel? Nincs sajat eleted?


Gyalogolj és legy boldog.

2022. dec. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg rossz heyen élsz, vagy provokálsz. Én majdnem minden nap megteszek 10.000 lépést az edzésemen felül, még senki nem szólt be miatta. Bár nem is érteném a jogalapot hozzá.
2022. dec. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Nem is értem, hogy született meg a kérdező fejében a "szégyen" ezügyben....


Miért is kéne a koszos nagyvárosi levegőben gyalogolni bárkinek is?

Honnan tudod, hogy munka után (vagy előtt, kora reggel) nem futott már az illető 4-5 vagy több kilométert. Pl. a kiserdőben, vagy a futópályán, a parkban...????


Túlgondolod, és tök fölöslegesen mászol bele mások életébe.

2022. dec. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 veterán vas ***** válasza:
51%

Borzasztó nagy szégyen a gyaloglás!

Igaz, néha még a TV is közvetít mindenféle 20 és 50 kilométeres szégyent. :D

2022. dec. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Jól látod kérdező, a gyaloglás valóban szégyen.

Viszont ha valaki kövér, lóg rajta a háj, és egy emelet után már liheg, na az már dicsőség.


/de ez azért nem biztos/

2022. dec. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 NTBS ***** válasza:
100%
Nem. Olimpiai sportág.
2022. dec. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem a szégyen szót használnám, de én értem mire gondol a kérdező. Tőlem simán volt hogy megkérdezték, hogy lift fóbiám van-e, mert 3 emeletet inkább lépcsőzök, mint hogy várjak a liftre, időt szánva arra, hogy ne kelljen mozognom. Ugyanez egy-egy villamosmegállóval.


4:

Az egy illúzió, hogy ha nem sétálsz, hanem megvárod a villamost, és felszállsz, akkor jobb levegőt szívnál, a villamosbna is ugyanaz a nagyvárosi levegő van.


Én is futok rendszeresen, nem csak napi 4-5 km-t, de az nem jelenti azt, hogy időt szánok rá, hogy ne kelljen mozognom, sőt ha ugyanannyi idő, akkor mindig a mozgással járó verziót választom.

2022. dec. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Engem nem zavar ha valaki gyalogol.


De engem kezdetektől kocsival vittek a suliba, így ha már egyszer is gyalog mennék a többiek megszólalnak érte, viccet csinálnának belőlem. Szóval így én szégyellnék gyalog menni, hiába 10 perc sétára lakunk a gimitől.

2022. dec. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 emxc2 válasza:
100%
Nem, a gyaloglás nem számít szégyenletesnek. Valójában a séta a fizikai aktivitás egészséges és előnyös formája. Hozzájárulhat a szív- és érrendszer egészségének javításához, az egészséges testsúly fenntartásához, és csökkentheti a krónikus betegségek, például a cukorbetegség és a szívbetegségek kockázatát. A gyaloglás emellett kényelmes és olcsó közlekedési forma, és nagyszerű módja annak, hogy felfedezze a körülötte lévő világot. Nincs okunk szégyellni a gyaloglást.
2022. dec. 15. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!