Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kung fu részeges stílus...

Kung fu részeges stílus (majom egyik alstílusa asszem) oktatás Budapesten hol? Nagyon szeretnék ilyet tanulni, aki tud segíteni pls válaszoljon!

Figyelt kérdés
2010. okt. 2. 16:33
1 2
 1/12 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
84%
A Netovább sörözőből a Zách utcán átballagsz a Hős u.-Pongrácz u. sarkára, s közben szidod a cigókat, tutira lesz neked ingyen oktatás...
2010. okt. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nem rossz 5let:) de rajtuk inkább csak tesztelném ezt a tudást ha belémkötnek:)
2010. okt. 2. 18:29
 3/12 clint ***** válasza:
a magyar shaolin központban, máshol garantáltan nem.
2010. okt. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem az ilyen tigris, daru, majom, imádkozósáska, rák, kígyó, részeges kung-fu stílusok utcán sz@rt sem érnek, tele van forma gyakorlatokkal, tradíciókkal, filozófiával éppen csak a lényegre nem mennek rá, a hatékony bunyóra. Ha mindenféleképpen kung-fut szeretnél tanulni, akkor inkább a Wing Tsun Kung-Fu legyen az amit elkezdjél tanulni. A wing tsun kung-fuba nincsenek "varázslások", ott tényleg a reális éles utcai szituációkra edzel.

Íme a wing tsun:

http://www.youtube.com/watch?v=oJocHoQMIPw


De egyébként az aikido, defendo, krav maga, ju-jitsu, savate (savate=francia box), kempo, ashihara karate, muay thai box, kali is bőven jó utcai önvédelemre. Sőt még a sima ökölvívással (boksszal) vagy birkózással is többre mész utcán, mint az ilyen varázslós állatkert stílusú kung-fukkal. De persze a Te döntésed!

2010. okt. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 pifoeko válasza:

Aha szóval akkor te ezeket mind, már kipróbáltad mindnek, a mestere vagy és mindet kipróbáltad az álltalad utcának hívott környezetben!!!!!!

Az én kérdésem ha ilyen nagy szakértője vagy a harcművészeteknek nyugatról-keletre miért kommentelsz ilyen marhaságot???

2012. dec. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
1. -nek én ott járok suliba nem ajánlom, hogy a hős utcát megközelítsd
2013. febr. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én sáska kung fu-s vagyok és a wing tsun sz*rt nem ér sehol és nem is ért .

De a pénztárcádból szép lassan kiúszik a pénz.

2013. febr. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Grathe válasza:
Amúgy észrevettétek, hogy aki wing tsun-t tanul, az mind nagyon el van szállva magától?
2013. dec. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Márk0422 válasza:
na elmondom nektek hogy a box-tól kezdve a shaolin kung fu ig csak sport semmi önvédelem a régi stílusok az már önvégelem amit most shaolinnak hívnak csak sport olyan harcművészt kell keresni aki a régi stilust tanitják nem a sport változatot ha ezzel nem akarsz foglalkozni akkor menj el jeet kune do ra az pl az éles harcot tanít és nem mindenki ugyan azt tanulja mert nem mindenki férhet bele egy 32 nadrágba én azt tanulok és eddig senki sem vert meg igaz hogy van egy vastag tankönyvnyi aktám a jardon de 1 szer nem tudtak megütni és csak 5 éve csinálom ha valaki önvédelmet akar tanulni 2 mód van rá kimegy kínába és ott tanul az igazi mesterektől vagy jeet kune do ennyi
2015. ápr. 27. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
kung-fu akadémia azt hiszem pesten van, ott pedig elég sok stílust tanítanak. mellesleg üzenném azoknak a kommentelőknek akik szerint az eredeti shaolin stílusok használhatatlanok: minden shaolin stílus a legjobbak között van, sárkány, imádkozó sáska, majom, tigris, daru, kígyó. aki azt mondja, hogy ezek nem hatékonyak az vagy nem ismeri őket, vagy olyan mestertől tanul aki levelező tanfolyamon szerezte a danjait. az imádkozó sáska, főleg az északi ököl és szilvavirág ágai ázsiában a leghatékonyabb stílusnak titulált harcmodor. kegyetlenkedni lehet vele utcán és ringben egyaránt, csak ajánlani tudom.
2016. ápr. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!