Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen harcművészetek vannak,...

Milyen harcművészetek vannak, amik hosszú botra/dárdára/lándzsára épülnek?

Figyelt kérdés

2023. jan. 7. 09:42
 1/7 anonim ***** válasza:
HEMA.
2023. jan. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Wing Tsun Kung Fu, haladó szinten.

[link]

2023. jan. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Bojutsu, jojutsu/jodo,(bot) sojutsu (lándzsa, bár szerintem nem nagyon oktatják hazánkban).


Kobudo edzésen belül is gyakorolhatsz bo-val.

Jómagam is újra szeretnék fegyveres harcművészetet űzni, korábban kobudoval foglalkoztam 8 évig főként, Pesten ajánlom a II. kerületben shihan Ziegler Csabát ha a kobudo/okinawai/japán vonal érdekel esetleg.


A HEMA-t én nem ismerem, csak annyiea amit olvastam róla meg videókat láttam róla, ez európai fegyveres harcművészetek gyűjtőneve.

Van benne szabadvívás, szóval simán jó lehet, biztos hogy gyorsan tudnál fejlődni benne. Viszont nem tudom, HEMA-n belül van-e botvívás.

2023. jan. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3-as, a HEMA az igazából minden középkori fegyvert oktat. Valóban a bot ritkább, mert ha már bot, akkor legalább a végére tesznek valami hegyes cuccot és akkor már lándzsa. De az iskolától függ igazából. Ahol én voltam HEMA edzés, az igazából csak hosszúkard volt, illetve rövidkard+buckler és kéthetente egyszer volt csütörtökön mindenféle polearm training, ha jól emlékszem. Viszont ezek az emberek a edzésből adódóan tudják ezeket használni, értenek a fegyverekhez és, hogy hogy működik a küzdelem, így egy sima seprűnyéllel is sokkal többre képesek, mint az, aki nem edz, nem tanul fegyvereket forgatni.


Pár példa: [link]


[link]


És amiért jobbnak tartom a HEMA-t, mint például a wing tsunt vagy shaolint, az az, hogy ők sparringolnak is a fegyverekkel, illetve nem tanulnak felesleges formákat meg ilyen hülyeségeket, csak edzés van és azt gyakorolják, hogy hogy használják a fegyvert, míg bármilyen kungfu edzésen tanulnak ezer más dolgot is.


Viszont a bojutsu, meg amiket írtál, azokat nem ismerem, ha ott is HEMA-hoz hasonló edzés van, csak főleg bottal, akkor igen, az jobb választás lehet. HEMA-n a kard, pajzs, polearmok valószínűleg gyakoribbak, mint a sima botok.

2023. jan. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4-es


Sajnos, kobudo edzésen sem igazán volt szabadküzdelem, legalábbis amikor én űztem aktívan. Páros gyakorlatok voltak mindig de való igaz, hogy attól nem tudod a valós, kötöttség nélküli szabad küzdelmet gyakorolni.

Most azt tervezem, hogy visszamegyek edzésre, és az arra hajlandó edzőtársakkal ha akad némi szabadidőnk, akkor gyakoroljuk együtt hogy az edzésen tanult elemeket mennyire lehet szabad küzdelemben alkalmazni.



(Nyilván, megfelelő védőfelszereléssel, gyakorlófegyverekkel, talán egy kendo-s komplett bogu lenne a megfelelő e célra, viszont nagyon drága)

2023. jan. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy fejvédő mindenképpen és kézvédő. Ha nem hegyes, éles fegyverrel küzdötök full erővel, akkor a törzseteket nem nagyon veszélyezteti semmi. Illetve még sípcsontvédőt ajánlok, mert szoktam látni, hogy valaki belelép egy csapásba és az hujuj, tud fájni, illetve a küzdelem hevében még akár erősebben is üthet és akkor még törés is lehet. Röviden: fej és végtagok védelme fontos, törzset ki lehet hagyni, főleg, ha van valami kicsit vastagabb mellényed, ruhád, ami picit mégis tompít.


És egyébként nagyon jó ötlet, hogy sparringolni próbálsz, nagyon szórakoztató dolog és szinte abszolút sérülésmentes, ha van protective gear és a sparring célja a gyakorlás és egymás fejlesztése, nem a másik agyonverése.

2023. jan. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A magyar HEMA klubbok nem foglalkoznak rendszeresen bottal, lándzsával. Ha kifejezetten erre vagy kíváncsi, nem ajánlom. De a külföldi HEMA klubbokban is csak forma, vagy páros gyakorlat van bottal, lándzsával az esetek nagy részében, mert nincs az a védőfelszerelés, ami egy két méteres bot ütését elnyeli.

Tehát ilyen szempontból mehetsz bármilyen bot edzésre, mert sparring szinte biztos, hogy nem lesz.

2023. jan. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!