Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért van 2 különálló kyokushi...

Miért van 2 különálló kyokushin karate dojo Velencén?

Figyelt kérdés

Látom, hogy a Naga Dojo és a Fudoshin Dojo is Velencén tartja az edzéseiket. Velence számomra bőven kisváros, eléggé érdekes, hogy 2 egymástól független kyokushin dojo székel ott.


Székesfehérvár és Budapest esetében megérteném, hogy több egymástól független kyokushin dojo is üzemelne, olyan szinten nagyvárosok.


Valaki mesélne-e, hogy hogyan jött össze Velencére 2 egymástól független kyokushin dojo?



#karate #Kyokushin karate #Velence #Kyokushin #Mas Oyama #Ōyama Masutatsu
2023. jan. 25. 13:02
1 2
 11/13 NTBS ***** válasza:
100%
Szerintem pénz miatt.
2023. febr. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is karatéztam még évtizedekkel ezelőtt. Nálunk az vezetett töréshez a japán dodzsóval, hogy az európai ágat vezető renshi (6 danos mester) kitalálta, hogy ő már van olyan szinten, hogy kiérdemelte a 10. dant, tessék neki megadni! A japánok meg azt mondták, hogy túrós batyu a szájába, erre örihari, és új ág alapítása volt a válasz. Nyilván 99.99%-ban maradt minden a régiben a mi szempontunkból.


Röviden ennyi.

2023. márc. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Állítólag Molnár Lilian (Naga Dojo) és Rohonyi István (Fudoshin Dojo) egy pár voltak. Molnár Lilian réges-régen, még 2016 előtt a Fudoshin Dojot erősítette.


Hogy mi történt kettejük között nem tudni. Gondolom szakítottak és kínos volt ugyan abban a dojoban maradniuk. Ezt majd egy nálam okosabb megírja.

ápr. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!