Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A fémbetét nélküli bokarögzítő...

A fémbetét nélküli bokarögzítő meg tudja akadályozni a bokaszalag szakadást?

Figyelt kérdés
Elszakadt a bokaszalagom, sajnos már nem először. Írtak fel egy rögzítőt, amit meg is vásároltam, ez egy fémbetétes cucc, nagyon jól tart, viszont alig van cipő, amit fel tudnék venni rá. Utcai cipő még oké, valahogy beleszenvedem, viszont sportoláshoz (főleg futball) nem tudom használni, mert nem megy bele sem a teremcipőbe, sem pedig a stoplisba. Így ahhoz nem tudtam használni, viszont úgy tűnik gyenge sz*r a bokám, mert kétévente elszakadok részlegesen. Láttam, hogy vannak olyan bokarögzítők is, amikben nincsen fém merevítő, az bele is megy a sportcipőkbe. Érdemes olyanra beruházni, az megakadályozza rossz lépéskor a szalag szakadást?
2023. febr. 5. 15:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Inkább vegyél egy számmal nagyobb cipöt, ami nem rögzít, az nem ér semmit.

Mésrészt ha ennyire nem terhelhetö a bokás, akkor olyan sportot kellene keresned, aminél nem a boka lesz eröltetve, ennek semmi értelme így.

2023. febr. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem akarok más sportot keresni, mert ebben vagyok jó, és ezt szeretem csinálni. Na jó, szeretek még kosárlabdázni és teniszezni is, de nem mondanám, hogy ott kevésbé lenne terhelve a boka. Sakkozhatnék is, hogy kiküszöböljem a boka sérülést, de nem olyan sportot keresek, ahol nem kell futni vagy ugrani. Márpedig a sportok nagyrésze ilyen, és ezért keresek megoldást. Az eggyel nagyobb cipő nem jó, mert a másik lábamon lifegne. Nem nagy sérülés ez a boka, pár hét alatt rendbe jön mindig, csak azért jó lenne valami olyan megoldás, hogy legalább ne legyen olyan könnyen sérülékeny.
2023. febr. 5. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!