Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Vettétek már hasznát valamilye...

Vettétek már hasznát valamilyen küzdősport az utcán vagy az élet bármely más területén?

Figyelt kérdés

2023. febr. 21. 06:10
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

1es vagyok

Na mondom az utcai hasznát:

Pl télen ha csúszós az út, hasznos úgy járni, ahogy azt judo-n oktatják, ugyanis rogyasztott lábakkal, enyhén előredőlve, a lábaidat alig elemelve a földtől, soha nem fog a súlypontod hátra kerülni és soha nem esel a jégen hanyatt.

Eleve, hogy az edzésem tele van nyújtással ha mégis elcsúsznék, akkor is max letérdelek, legrosszabb esetben spárgázok, mégsem lesz ínszallag szakadásom, mert simán megy a mutatvány :D

2023. febr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
85%
Egyszer judo-gurulással szálltam le a bicajról. Az számít? Egy karcolás nélkül megúsztam. Betonon.
2023. febr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Az is hasznos és valószínűlegbitcán történt.
2023. febr. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
82%
Igen. C típus villamoson elkezdett kötözködni, én meg leszálltam, jött utánam, valamit szövegelt, megfordultam, mutogatott is, úgyhogy hasbarúgtam, hátraesett én meg elfutottam, mielőtt jön az én hasamba a pillangó. Nem kellett ehhez hú de nagy technika, egy óra alatt meg lehet tanulni a tolórugást, viszont ha nem sparringolnék minden héten, akkor nem maradt volna normál szinten a pulzusom, és ott fostam volna össze magamat. De így, higgadt tudtam maradni, mert hozzá vagyok szokva ahhoz, hogy vagy én verek el valakit, vagy engem vernek el. Persze ettől még kerülni próbálok minden balhét, mert az utca nem a ring, így jobb esetben vagy én kerülök börtönbe mert fasiszta vagyok, hogy bántom szegény kisebbségit, rosszabb esetben én halok meg, mert lekaszabol.
2023. febr. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
66%
Nem támadtak még meg, nem is szeretném mert lehet ha leütök valakit a végén még én kerülnék börtönbe xd
2023. márc. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
15 sajnos könnyen lehet. Ebben az országban az igazságot nem szeretik
2023. márc. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Majd öt évtizedes, máig életvitelszerű mindennapisággal mindvégig Shotokán bázisú és szellemiségű, küzdősportos (rövidebb-hosszabb: Judo, Box, Shito-ryu, Goju-ryu, Kyokushinkai, Jiu-jitsu, Katonai-rendőrségi közelharc, Közép-európai történelmi közelharc) múltammal, mindig azt tartottam célomnak és sikeremnek, ha akár az üres presztízs feladásával is, eleve el tudtam kerülni az öncélú agresszivitású, helyzeteket. Más-más körülmények között háromszor volt olyan, hogy azvutcán kezet emeltek rám. Utólag visszaemlékezve mindegyik esetet majdhogynem edzésszerűen egyszerű mozgástechnikai helyzetként reagáltam le. Csak az torpantott meg valamelyest, hogy a támadómat lehetőleg, semmiképpen ne üssem, vagy rugjam meg; vagy ha mégis, akkor is csak semi-contact megállító, akcióromboló jelleggel. Leginkább arra törekedtem, hogy irányított ízületi feszítésű elvezetésekkel, végpontra blokkolással oldjam meg a helyzetet.

Ez változóan sikerült, de az biztos, hogy a szándékommal egyezően nem okoztam komoly sérülést senkinek.

2023. ápr. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
17es! Korrekt válasz. A támadók, hogyan reagáltak ezután? Valamint hívtál-e rendőrt?
2023. ápr. 6. 19:47
 19/23 anonim ***** válasza:
57%

Az első támadóm, az őt csitító társaival együtt, visszavonult a közvilágítás nélküli sötétbe. (~1976)

A második lecsillapodva elnézést kért, és busásan kifizette, az ütéssel kombinált rámfogása elvezetése közben elszakadt ingemet. (~1987)

A harmadikra a minket körülvevő tömegből hívott valaki rendőrt a Moszkva térnél, miközben kettős (csukló, könyök) kézfeszítéssel, és talpammal a tarkótáján, hasonfektetve rögzítettem az úttesten. (~1991)

Hm, lám azóta semmi utcai "harc".

Úgy látszik korosodva javult a konfliktuskerülésem. ;-)

2023. ápr. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

A 17-es és 19-es vagyok.

Eszembe jutott egy olyan esetem, amikor nem volt semmi küzdés, csak a küzdősportban szerzett nyugodt magabiztosságú fellépéssel sikerült elkerülni egy konfliktus eldurvulását.

Egy többnapos továbbképzésen voltunk Siófokon. Az egyik este a többiek (2 nő és 2 férfi) rávettek, hogy a szállodából menjünk ki a városba lazulni. Betértünk egy olyan vendéglátóhelyre, ahol volt darts és csocsó is. Alig melegedtünk bele a csocsózásba, elég nyilvánvalóan fenyegető leereszkedéssel ránknyomult egy négyfős hdmcs* társaság. Az volt a szövegük, hogy: Kemények vagyunk-e, mert ők igen, és lépjünk hátra, majd ők beszállnak és megmutatják hogyan kell nyomni ezt!

Elmosolyodtam és közöltem velük, hogy igen, a sporttársaimmal (Nem a sporttársaim, hanem a munkatársaim voltak!) keményen nyomjuk például ezt is. Majd ott helyben lementem kentoba (öklön végzett fekvőtámaszba) és a kopogós* fajtájából lenyomtam 40-et.

Azután megajánlottam nekik, hogy először ebbe szálljanak be, aztán beszélgethetünk tovább.

Erre kényszeredetten ők is mosolyogni kezdtek és elodalogva nyugton hagytak minket.

2023. ápr. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!