Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elkezdtem mozogni, a célom 15...

Elkezdtem mozogni, a célom 15 kiló leadása. Egyenlőre futógépen sétálok 45-60 percet. Hogy érdemes csinálnom? Van értelme súlyzós edzéseknek, ha fogyni szeretnék?

Figyelt kérdés
Milyen intenzitással érdemes mozognom. 169 centi, és 102 kiló vagyok. Elsődlegesen az egészségem miatt szeretném, és tudom, hogy mínusz 15 kilóval is sok vagyok, de ez az első célom. Normális tempóval mennyi idő alatt érhető el?

#Jó a kardió?
2023. febr. 26. 20:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mennyi a napi kalóriabeviteled?
2023. febr. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kevesebb kalóriát kell bevnned, mint amennyit a tested felhasznál. A fogyás csak és kizárólag ezen múlik. A mozgás segít egy kicsit, mindegy milyen.
2023. febr. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyi. Azt tudom, hogy nem hízok, de fogyni sem fogyok. Kivizsgáltattam magam. Van egy pajzsmirigy alulműködésem, és egy alacsony tesztoszteron szintem.
2023. febr. 26. 21:11
 4/12 anonim ***** válasza:

Amíg semmit nem tudsz a kalóriaszámolásról, addig a véletlenre bízod a fogyást. Futógépezhetsz te napi 45 percet, súlyzózhatsz te heti hétszer, ha nem vagy kalóriadeficitben, nem fogsz fogyni.

"Van egy pajzsmirigy alulműködésem, és egy alacsony tesztoszteron szintem"

Az alacsony tesztoszteron szint népbetegség, de a testsúlyra közvetlen nincs hatással, a pajzsmirigy alulműködés esetén pedig néhány egyénnek nagyjából 200-300 kalóriával lejjebb van az alapanyagcsere szintje (BMR), mint egy egészséges emberé, de ennyi, a gyakorlatban ennyire számít maximum a PM alulműködésed. Olvasd el ezt a cikket:

[link]

2023. febr. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2023. febr. 26. 21:41
 6/12 anonim ***** válasza:

“Egyenlőre futógépen sétálok”


egyeNlőre = egyforma méretűre


egyeElőre= most még

2023. júl. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Hogy állsz? Hány kiló ment le eddig? :)
2023. aug. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Sikerült? Hogy vagy?
dec. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ha sikernek lehet nevezni, hogy 99 kiló vagyok… Amúgy teremben van edző, felmérte a fizikai állapotot, írt edzés tervet, és 2100 kalóriás étrendet eszek. Erőnlét, állóképesség sokat javult, de a testsúlyom szinte semmit. Én a munkahelyemet elég aktívnak tartom. Vettem lépés számlálót, az munkanapokon 12-15 ezer lépést ír. Van aki szerint ez nagyon sok, van aki szerint könnyebb fizikai munka.
dec. 15. 21:41
 10/12 anonim ***** válasza:
Mióta fogyasztasz napi 2100 kalóriát? Hányszor eszel egy nap? Iszol elég vizet?
dec. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!