Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Meindl, Hanwag bakancsokról...

Meindl, Hanwag bakancsokról vélemény?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy igazán jó minőségű magasszárú vízálló bakancsot 120 ezer forintig kb. Ebben az árkategóriában főleg hanwag és meindl lépők vannak, de igazából egyikről sem találtam rendes hosszú távú teszteket és a meindlről még rossz értékelést is találtam bőven ami azért egy ilyen drága cipőnél elfogadhatatlan. Várom a személyes véleményeket és beszámolókat köszi!

2023. febr. 28. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindkettő jófajta.
2023. márc. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindkettő egy jó márka. Tessék, itt van egy teszt az Alaska bakancsról:


[link]


Én 3 hónapja hordom a Meindl Borneo 2 MFS típusú kívül-belül bőr bakancsomat. Eddig csak pozitív véleménnyel vagyok róla. Nagyon kényelmes 20 km után is. 'B'- a talpának a merevsége, szóval középhegységekhez ideális. Nincs annyira magas szára, így elég jól tudom benne mozgatni a lábfejemet, viszont a tartása baromi jó. Ez az első ilyen jellegű bakancsom. Arra számítani kell, hogy minden ehhez hasonló rezgéscsillapító talp egy idő után (7-8 év) elkezd leválni, ha a vitrinben nézegeted, ha használod...Tervezett elavulás sajnos. De úgy gondolom, hogy nehéz körülmények között egész nap nagy hátizsákkal (nálam sokszor 15+kg) szükség van egy ilyen bakancsra. Viszont újratalpalható, és ha a bőr felsőrészre vigyázol, 15 évet simán kibír. Ami szerintem ennyi pénzért nem olyan kevés. Szerintem aki komolyan gondolja a túrázást, érdemes beszereznie egy ilyen bőr bakancsot. Érdemes az olasz gyártóknál is körülnézni: Asolo, La Sportiva, Zamberlan pl.


Általában hová hordanád ezt a bakancsot, milyen körülmények közt?

2023. márc. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget! Lényegében mindenhova hordanám :D Utcán, túrán, motorozáshoz. Napi 30-40 et szoktam túrákon bevállalni egy nap alatt kb és a jelenlegi bakancsomnak (Aigle) 100 km után elkezdett leválni a talpa. Mivel ez már a sokadik bakancs amivel nem vagyok elégedett ezért döntöttem úgy, hogy leszarom és veszek egy olyat ami tényleg a legjobb és legalább 10 évet kibír újratalpalásokkal együtt.
2023. márc. 10. 08:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Szívesen!

Hogy milyen talpmerevségűt választasz, az alapján döntsd el, ahová használni szeretnéd. Én is néha felveszem utcára sétálni, de inkább hazai hegységekben használom. Motorozáshoz meg nem ajánlanám, mert nincs merevítve, így bukásnál nemcsak a bakancs fog tönkremenni, hanem a lábad is. Bár még mindig jobb, mint egy szandál :D.

Én is ugyanígy voltam a bakancsokkal. Van/volt már egy pár bakancsom, amik nem bizonyultak valami jónak 20-on akárhány kilométeres túrákon, így mondom akkor veszek egy normálisat, amit erre találtak ki. Bár ennek ugye ára is van, de ez egy ilyen sport :D.


#2 voltam.

2023. márc. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!