Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kéktúra egyedül?

Kéktúra egyedül?

Figyelt kérdés
Üdv! Már párszor teljesítettük haverommal a Kéktúra néhány szakaszát (4 éve minden nyáron vadkempinggel toljuk, általában 4-5 nap), idén is tervben volt. Azonban közbejött pár dolog, így nem kizárt, hogy egyedül tudok csak menni. (Idén a terv amúgy Szhely-Írottkő-Sárvár-Sümeg szakasz, amennyi megy.) Viszont mivel eddig összesen 1x túráztam egyedül 1 napot, bár ott nagyon tetszett a jóleső kis magány, nem tudom, 4-5 napig hogy bírnám. Amitől első sorban "félek", az az, hogy mivel nem lesz senki, akivel motiváljuk egymást, a 2. nap feladom, azt jövök haza a gép elé ülni. De nyilván az unalom is közrejátszhat, mert bár tudom, a természet sose unalmas (főleg Írottkő környéke), társaságban minden jobb. Gondoltam rá, hogy ilyen fb csoportokban keresek valakiket, akikhez lehet szegődni 1-2 napra, csak egyrészt a munka miatt nem nagyon tudok másokhoz igazodni, másrészt úgy látom, ezek az oldalak is kezdenek átmenni eröltetett társkeresésbe (nekem meg rohadtul nincs kedvem 40+ -os nők baját hallgatni napokon át, nem beszélve a spontán "aTeK*rvaanyád"-szintű, idegenek közti eröltetett politizálásról). Van valakinek tapasztalata arról, milyen egyedül több napot Kéktúrázni, vagy bármi tanács, tipp, ami kicsit izgalmasabbá teheti az amúgy egyik kedvenc szabadidős tevékenységem? Igazából bármilyen ötletet, tanácsot szívesen fogadok. (30/F)

2023. márc. 1. 18:11
 1/2 anonim ***** válasza:
51%
Van Kéktúra csoport. Keress valakiket.
2023. márc. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Ez rajtad áll. Ha te úgy érzed, hogy a társaság motivál, illetve ha mikor egyedül voltál is úgy érezted, hogy jobban menne társaságban, akkor egyedül ne állj neki, mert fel fogod adni ahogy írtad :)

Én nőként túráztam egyedül és még tervezek is, simán nekivágnék egy 4-5 napos önálló túrának. Csak mindenki ijesztget, hogy veszélyes, megkéselnek, megerőszakolnak, stb.stb. így kicsit rám hozták a frászt. Férfiként már mennék is. Nekem max. annyi hiányzik közben, hogy nem oszthatom meg mással az élményt, de ezt leszámítva a társaság nem. Abszolút jól esik az önállóság, egyedül sokkal rövidebb idő alatt teljesítem a távokat és még csak annyira el sem fáradok, mint másokkal. (Engem az szív le, mikor valaki nem az én tempómban halad, vagy mikor mások pihenni akarnak, esetleg sopánkodnak, hogy ez fáj, az fáj, éhesek, szomjasak, álljunk meg. )


Az én tapasztalatom, hogy túrázás közben elég egyszerű ismerkedni. Gondolj csak bele, mindenki köszön, minden harmadiknak van valamiféle pozitív megnyilvánulása, érdeklődnek, ami egy átlagos hétköznap egyáltalán nem jelemző. A helyedben (ha ismeretlenekkel nem feltétlen akarsz nekivágni) egyedül elindulnék és útközben ismerkednék emberekkel, egy ideig csatlakoznék hozzájuk, beszélgetnék velük, ezáltal ha mégse szimpik elköszönsz. Ezzel a módszerrel akár az első vagy második nap olyanokra is bukkanhatnál, akik szintén vadkempingezni indultak és onnan együtt folytathatnátok.

2023. márc. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!