Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Napi 10 km-t ha gyaloglok,...

Napi 10 km-t ha gyaloglok, kicsit gyorsabban, mint a séta, az mit formál?

Figyelt kérdés
Meg fog látszani rajtam a mozgás? Vagy ez normál napi mozgásnak számít?

2023. ápr. 19. 07:26
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
A gyaloglás mit formál? Semmit. Formálódáshoz izmosodásra van szükség, izmosodni pedig erőedzéstől lehet. A gyaloglás nem erőedzés, így izomépítő szerepe nincs. Ha nagyon szar fizikai állapotban vagy, és most épülsz fel egy műtétből, akkor a vádlid erősítésére még alkalmas is lehet, de hogy egy gramm izom nem fog épülni senkin gyaloglástól, az egyértelmű.
2023. ápr. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Vádlit!

Izmosabb lesz

2023. ápr. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Es persze ez attol fugg mennyire edzett a vadlid es milyen a genetikad. Ha vekony a vadlid es genetikad is az. Nem lesz nagyon valtozas.
2023. ápr. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Izom ettől nem épül, legfeljebb lemegy róla némi zsír, és jobban látszik. De ehhez jól is kell enni.
2023. ápr. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A bokaízületedet. Elsőnek igaza van amúgy. Ha viszont túlsúlyos vagy a vádlid fejlődhet vele ha hajlamos rá. Van elhízott ismerősöm aki könnyű fizikai munkát végez ami közben kell sétálni, tiszta eres, izmosa vádlija. Soha nem sportol direktben.
2023. ápr. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
En ugralokoteleztem, nekem olyan a genetikam, hogy vastag a vadlim. Par honap alatt durvan izmosabb lett a vadlim
2023. ápr. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Ha kalóriára odafigyelsz fogyni tudsz vele, meg a keringéseden, állóképességeden, légzéseden javít valamennyit. Nyilván mivel nem túl megterhelő, nem sokat. Egy átlag jutúbernél sportosabb leszel az biztos.

Izmosodáshoz erőltetni is kell azokat.

2023. ápr. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

SEMMIT.


Baromi sokan szeretnek napi kilométereket gyalogolni, ismertem is ilyeneket.


De miért? Miért a gyaloglás?


A lihegést, magasabb pulzust akarjátok elkerülni? Ahogy a futást, bicajt kell csinálni úgy, hogy minél kevesebb sérülés legyen és az alapok is felépüljenek, úgy pont NEM megerőltetőek.



Nekem nulla állóképességgel a stepper vált be, lehet használni film közben, halk is.

Aztán futópadon emelkedőn gyaloglás és/vagy elliptikus tréner.

Aztán futás, lehetőleg a szabadban.


Mindezek mellett esetleg túrázás.

2023. ápr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!