Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miben különböznek a karate...

Miben különböznek a karate fajtái?

Figyelt kérdés
Miben különböznek a karate fajtái például a kyokushin és a Shotokan Karate mert ezekre nagyon a Google sem dobott ki normális oldalt ahol leírja azt hogy miben különböznek az egyes fajták

2023. ápr. 25. 14:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
2023. ápr. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én 1980 óta shotokanosként néhány évig jártam kyokushin edzésekre is. Komolyan véve a shotokános szellemiséget, illő tisztelettel köszönettel tartozom az ottani mestereknek és edzőtársaimnak, hogy tanulhattam tőlük, is.

A legkomolyabb különbséget abban láttam, hogy a kyosok egyáltalán nem támadtak kéztechnikával fejre. Amit én, különös tekintettel az ökölvívó kezdeteimre is, az általában fejre támadó életszerűség tükrében, rendkívül kockázatos beidegzésű küzdelmi módnak éreztem. Egyébként nagyon kemények és technikásak, lábbal pedig hangsúlyozottan jók, fejre is! Viszont féltettem őket, és ezért a saját kontra-beidegzéseimet visszafogva vigyáztam rájuk, amikor a kyos küzdőpartnereim, a szabályrendszerükkel felvértezetten, a fejüket "előretolva", mintegy kiszolgáltatva, nyugodt magabiztossággal mozdultak előre, az ütőtávomon belülre. Ez jellemzően olyan küzdelmeket eredményezett, amelyekben a fejünk időnként szinte összeért, mint például:

[link]

2023. jún. 6. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!